Leżała na ulicy, miała pięć promili

Pięć promili alkoholu we krwi miała kobieta, która leżała na chodniku na ul. Zielony Rynek w Grodzisku Mazowieckim. Została przewieziona do szpitala.
pijana-kobieta-zielony-rynek-grodzisk
Fot. KG. Kobieta przebywa na oddziale ratunkowym Szpitala Zachodniego.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 29 listopada. Straż miejska w Grodzisku Mazowieckim otrzymała zgłoszenie o starszej osobie, która przewróciła się na chodniku przy ul. Zielony Rynek 2, przed budynkiem szkoły. Ze względu na niska temperaturę otoczenia, w której szybko dochodzi do ochłodzenia ciała, patrol straży miejskiej w ciągu kilku minut pojawił się na miejscu.

Załoga zastała starszą, w wieku około 60 lat, nieprzytomną kobietę, z którą nie można było nawiązać kontaktu. Czuć było od niej silną woń alkoholu. Wezwano pogotowie ratunkowe. Ratownicy przewieźli kobietę do Szpitala Zachodniego. Tam okazało się, że ma aż pięć promili alkoholu w krwi. Obecnie kobieta przebywa na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Według danych medycznych, zawartość powyżej czterech promili alkoholu w krwi grozi śpiączką, a nawet śmiercią. Spożywanie trunków, a następnie pobyt poza domem, na powietrzu, gdy temperatura spada poniżej zera stopni jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia, ponieważ organizm bardzo szybko się wychładza – ostrzegają grodziscy strażnicy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest