Za bilet na WKD zapłać komórką

WKD wprowadziła możliwość kupowania biletów jednorazowych przy użyciu aplikacji mobilnej SkyCash. Rozwiązanie to pozwala dokonać zakupu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Żeby móc z niego korzystać, wystarczy posiadać telefon z dostępem do internetu.
skycash-wkd
Fot. mat. promocyjne. Jeśli system sprawdzi się, zostanie na stałe wprowadzony do oferty WKD.

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w kilkudziesięciu polskich miastach. Aplikacja umożliwia także kupowanie biletów kolejowych większości polskich przewoźników, w tym PKP Intercity i Przewozów Regionalnych, jak również zakup biletów do kina, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatności za domowe rachunki.

Od kilku dni za pomocą aplikacji SkyCash można płacić również za bilety na WKD. Pasażerowie mogą kupować bilety jednorazowe umożliwiające przejazdy we wszystkich strefach czasowych (do 19 lub 38 minut oraz powyżej 38 minut). Dokonując zakupu wystarczy określić datę i godzinę wyjazdu, a w przypadku biletów ulgowych także wybrać rodzaj zniżki. Jeżeli pasażer chce kupić kilka biletów, nie musi powtarzać całej operacji. W ramach jednej transakcji może nabyć bilety dla siebie, jak i współpodróżnych np. dzieci korzystających z przejazdów ulgowych.

Aby móc dokonać płatności za bilety, należy wcześniej zasilić swoje konto SkyCash środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Aplikacja umożliwia też podłączenie karty płatniczej, dzięki czemu nie trzeba w ogóle pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera. Po zakupie wszystkie bilety zostają zapisane w pamięci telefonu. Można okazywać je do kontroli nawet wtedy, gdy urządzenie nie ma aktywnego połączenia z internetem.

– Rozpoczęcie współpracy z WKD jest ważnym momentem w rozwoju SkyCash. To już dziewiąty przewoźnik kolejowy, którego bilety można kupować za pomocą naszej aplikacji – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Popularność mobilnych biletów stale rośnie. W końcu nikt z nas nie lubi stać w kolejkach i zastanawiać się czy na pewno uda się dokonać zakupu przed odjazdem pociągu. Aplikacja, którą można mieć zawsze pod ręką pozwala całkowicie o tym zapomnieć – dodaje Krajewski.

Sprzedaż biletów WKD w aplikacji SkyCash ma charakter pilotażowy i będzie trwała do końca marca. Jeżeli system się sprawdzi, zostanie na stałe wprowadzony do oferty przewoźnika.

Ze SkyCash mogą korzystać osoby, które posiadają telefony komórkowe z systemem operacyjnym iOS, Android lub Windows Phone. Aplikację można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu m.skycash.com lub wysłaniu SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest