Koszmarny wypadek z udziałem kursantów nauki jazdy. Nie żyje 32-letnia kobieta

Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w miejscowości Żuków pod Sochaczewem. Jedna z nich, w ciężkim stanie, została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala. Niestety, nie udało jej się uratować.
wypadek-nauka-jazdy-zukow
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie. W wypadku ucierpiały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 maja. W godzinach popołudniowych, na skrzyżowaniu w miejscowości Żuków, zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Młodzieszyna lexus zderzył się z toyotą yaris – autem służącym do nauki jazdy. Tym samochodem kierował 21-letni kursant, instruktor siedział obok. Na tylnym siedzeniu „elki” podróżowała jeszcze jedna kursantka i to właśnie ona została najbardziej poszkodowana. Była przypięta pasami. Strażacy musieli „wycinać” kobietę z auta, po czym ratownicy medyczni na miejscu przeprowadzili akcję reanimacyjną. Potem poszkodowana została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) do szpitala w Warszawie. Niestety, nie udało jej się uratować, kobieta zmarła. Oprócz niej, w wypadku zostały ranne jeszcze dwie osoby.

Jak informują sochaczewscy policjanci, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autem do nauki jazdy, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z lexusem. Szczegółowymi przyczynami i okolicznościami tego tragicznego zdarzenia zajmie się teraz Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest