Pomogli chorej Julce

W minioną niedzielę, w Żyrardowie odbył się piknik charytatywny na rzecz ciężko chorej Julii. Dzięki hojności mieszkańców, na leczenie dziewczynki udało się zebrać nieco ponad 15 tys. zł.
Fot. facebook Julia za kilka dni wyjedzie do Wiednia na badania kwalifikujące ja do przeszczepu płuc.

Julia ma dziewięć lat, mieszka w Żyrardowie. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3. Od urodzenia choruje na groźną dla zdrowia i życia chorobę – mukowiscydozę. Aby dziewczynka mogła normalnie funkcjonować, niezbędny jest przeszczep płuc. Taka operacja jest możliwa tylko za granicą, po niej Julię czeka jeszcze kilkumiesięczna rehabilitacja. A na to potrzebne są ogromne środki finansowe, którymi rodzina nie dysponuje.

Aby pomóc Julii, w ubiegłą niedzielę, na placu Jana Pawła II w Żyrardowie odbył się piknik charytatywny ,,Okaż serce Julce”. Imprezę zorganizowała Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO, której Julia jest podopieczną, ale tak naprawdę odbyła się dzięki wielkiej determinacji i ogromnemu zaangażowaniu rodziny i przyjaciół Julii, którzy przygotowali dla mieszkańców Żyrardowa moc atrakcji.

Na plenerowej scenie wystąpiła m.in. grupa bębniarska Comparsa, dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Bartnikach, Klub Seniora Promyk, Agata Jędrzejewska, zespół hip hop JiMB oraz gość specjalny – Wiesław Tupaczewski z kabaretu OTTO. Organizatorzy przewidzieli też atrakcje dla dzieci – dmuchańce, zjeżdżalnie, trampoliny, gry, zabawy i wiele innych. Między występami odbywały się licytacje gadżetów, płyt, obrazów, pamiątek i wielu innych przedmiotów, a wolontariusze, m.in. harcerze z hufca ZHP Żyrardów, zbierali pieniądze do puszek. Imprezę poprowadził Roman Wrzosek, prezenter TV Polonia.

Niestety Julii nie było na niedzielnym pikniku. Przebywała w tym czasie w szpitalu, który od urodzenia jest jej drugim domem. Jak zapewniała jej mama, mimo fizycznej nieobecności, Julia duszą i całym sercem była obecna na pikniku. – Wesprzyjmy ją, aby w końcu mogła żyć normalnie – apelowała. Patronat nad imprezą objął prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński, który podziękował wszystkim za przybycie i chęć wsparcia inicjatywy.

Po imprezie Julia nie kryła wzruszenia, choć zebrana w niedzielę kwota, to kropla w morzu potrzeb. Jednak sama świadomość, że dziewczynkę otaczają – jak mówi jej mama – anioły w ludzkiej skórze, jest szalenie budująca i podtrzymująca na duchu.

Już za kilka dni dziewczynka pojedzie do Wiednia na specjalistyczne badania kwalifikujące do operacji. Takich zabiegów nie przeprowadza się w Polsce, nie są też refundowane przez NFZ. To dlatego tak bardzo jest potrzebna pomoc ludzi dobrej woli.

Każdy, kto chciałby pomóc Julii, może przekazać pieniądze na konto Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO: numer subkonta: 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248, z dopiskiem: dla Julii Sejbuk

Dla przelewów zagranicznych: SWIFT banku BPHKPLPK IBAN: PL 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248 z dopiskiem: dla Julii Sejbuk

Więcej informacji można uzyskać na profilu Julii na Facebooku – Pomóż Julii.

Facebooktwitterredditpinterest