Paulina Zygmunciak z Kampinosu Strażakiem Miesiąca [FOTO]

Jest piękną, młodą kobietą i właśnie została Strażakiem Miesiąca. Mowa o Paulinie Zygmunciak – taką druhnę w swoim zespole chciałaby mieć chyba każda straż w Polsce.
Fot. Piotr Ślęczkowski/mazovia.pl Paulina Zygmunciak odebrała wyróżnienie z rąk wicemarszałek sejmiku Janiny Ewy Orzełowskiej.

Wręczenie honorowego tytułu Strażaka Miesiąca Lutego miało miejsce w siedzibie Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Laureatami wyróżnienia są osoby, które zachowały się w sposób wyjątkowy w stosunku do innych. Tak też było w przypadku Pauliny Zygmunciak. Uratowała ona mężczyznę z domu, w którym zapaliła się sadza w kominie. Mimo wielu świadków, to właśnie Paulina Zygmunciak jako pierwsza rzuciła się, by pomóc domownikom. Ewakuowała właściciela oraz wezwała jednostkę OSP Paprotnia i Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Sochaczew. Dzięki jej postawie, oprócz uratowania mieszkańca domu, udało się opanować pożar na tyle wcześnie, że obyło się bez strat. – Dziękujemy wszystkim strażakom za wspaniałą postawę. To naprawdę szczęście mieć takich bohaterów – powiedziała podczas uroczystości wręczenia tytułu Strażaka Miesiąca wicemarszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Druhna Paulina Zygmunciak od dwóch lat jest członkiem OSP w Starych Gnatowicach (gmina Kampinos, powiat warszawski zachodni).

Tytuł Strażaka Miesiąca otrzymują druhowie, którzy wykazali się szczególną odwagą oraz postawą godną podziwu i naśladowania. Przypomnijmy, że w styczniu to wyróżnienie zdobył Artur Olszewski z Ożarowa Mazowieckiego. Dzięki jego szybkiej i fachowej pomocy udało się uratować poszkodowanego w wypadku mężczyznę.

1 2

3 4

r3d1nFqGiWmso2uDZA,dsc_0077 r3d1nFqGiWmso2uDZA,dsc_0090

 

Facebooktwitterredditpinterest