Rusza Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie

W najbliższy piątek, 8 września rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie – Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie. Jak co roku, nie zabraknie ciekawych koncertów, spotkań, warsztatów, wystaw.
Fot. miastogwiazd.pl. Nagrody podczas festiwalu przyznawane są m.in. w kategorii ArtKciuk.

Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest nie tylko propagowanie szeroko pojętej kultury i sztuki, ale również integrowanie środowisk akademickich z całego kraju. To miejsce zarówno dla miłośników sztuki, którzy chcą się podzielić swoją pasją i talentem z szerszą publicznością, ale i tych, którzy ten talent chcą podziwiać. Główną ideą wydarzenia jest otwartość na różnorodne dziedziny sztuki, zaczynając od plastyki, poprzez teatr, kończąc na muzyce.

Wśród tegorocznych wydarzeń zaplanowano m.in.: koncerty Bovska, Smolik/Kev Fox, Pawła Domagały, wystawę plakatów wybitnego grafika Andrzeja Pągowskiego, interaktywny warsztat z Edytą Jungowską w ramach Miasta Dzieci i Młodzieży, debatę o sztuce z Ernestem Brylem, Galę ŻyRafki z Marcinem Prokopem. Na festiwalu będzie można spotkać Kamila Dąbrowę i jego artGościa, Roberta Korzeniowskiego, odbędzie się również debata wielowątkowa z Pawłem Kukizem.

IX Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd odbędzie się w dniach 8-16 września w Żyrardowie. Scena Główna Festiwalu – Muzeum Lniarstwa.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny! Na niektóre z nich konieczna jest rezerwacja wejściówek.

Program festiwalu dostępny jest TUTAJ. Festiwalowa gazeta on-line dostępna jest TUTAJ.

Facebooktwitterredditpinterest