Książki w wersji audio coraz popularniejsze na Mazowszu! [MAT. PARTNERA]

Z czym najmocniej kojarzy się Mazowsze? Z popularnym zespołem pieśni i tańca? Ze stolicą i wszędobylską Syrenką? A może z zielonymi terenami, które stanowią idealny plener dla produkcji największej ilości filmów w kraju?
Fot. mat. partnera. Mazowszanie pragną się uczyć i rozwijać, a także korzystać z dostępnych w ich świecie rozrywek.

Po części pewnie kojarzy się z tym wszystkim, ale i z wieloma innymi rzeczami, których nie sposób tu wymienić. Bogactwo tego regionu nie pozwala na wciśnięcie go do jednej jedynej szuflady z krótkim opisem na wierzchu. Mimo to, jest jedna dziedzina, o której warto mówić oraz pisać wyjątkowo głośno i nie wyłączając Caps Locka. Mowa o nowoczesnej kulturze, która na Mazowszu rozwija się w tempie błyskawicznym, nie pozostawiając za sobą jeńców.

Audiobooki nową formą dostępu do świata rozrywki, kultury i rozwoju

Jeszcze do niedawna większość z nas uważała, że pewnych rzeczy nie da się robić zdalnie. Czas pandemii wyraźnie wytknął nam te błędne przekonania, pokazując, że chcieć, to móc. O ile nie zawsze są to rozwiązania idealne, o tyle sama koncepcja świetnie wpisuje się we współczesny rytm życia. A to życie jest szybkie, bezkompromisowe i na nikogo nie czeka. Zwłaszcza tak blisko Warszawy, gdzie szklany sufit dawno został rozbity w pył.

Czym więc charakteryzuje się nowoczesny model kulturalnego rozwoju? Poza modnymi wernisażami, wirtualnymi spacerami po muzeach czy modernistycznymi instalacjami i koncertami, na salonach ludzi głodnych wiedzy wciąż króluje literatura. A ta, jako jedyna, nie jest w żaden sposób ograniczana przez obowiązujące restrykcje. Dzięki temu, ale nie tylko, przeżywa nagłe przebudzenie. Drugim czynnikiem, który wpływa na wzrost czytelnictwa jest fakt, że na rynku coraz mocniej wybijają się wartościowe ebooki i audiobooki, a zwłaszcza te ostatnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli nowego pokolenia – ludzi głodnych wiedzy, wrażeń i nowych doświadczeń.

Platforma Storytel doskonale zdaje sobie sprawę z trendu, do którego wzrostu sama w olbrzymiej mierze się przyczynia. Mazowszanie nie zwalniają tempa, pragną się uczyć i rozwijać, a także korzystać z dostępnych w ich świecie rozrywek. A że świat skurczył się ostatnio w dość drastyczny sposób, audiobooki bywają czasem jedyną formą poznania tego, co jeszcze nieznane – prostą, dostępną od ręki i w dowolnym momencie.

Mazowsze audiobookiem stoi

Chęć sięgania po wirtualne tytuły związana jest jednak nie tylko z ich łatwą dostępnością. Audiobooki kuszą ludzi, którzy cenią sobie swój czas, równomiernie rozkładają tzw. work-life balance, wykorzystując każdą chwilę do maksimum. Cyfrowa biblioteka bardzo ułatwia to zadanie, bo tylko taką można zabrać ze sobą w drodze na służbowe spotkanie czy przesłuchać ostatni rozdział praktycznego poradnika biznesowego tuż przed spotkaniem rekrutacyjnym w firmie marzeń. Jedyne, czego potrzeba, to telefon i para słuchawek. Storytel proponuje całą masę wiedzy podzieloną na kategorię, aby niczym w bibliotece pełnej półek znaleźć coś idealnie dla siebie. Między innymi wspomniane wcześniej książki z działu “biznes”. A skoro w telefonie mamy już w zasadzie wszystko, co dla nas ważne – od kontaktów, przez maile, aż po zakupy – jaki sens ma targanie ze sobą pięciuset stron w twardej okładce? Co więcej, niektóre pozycje, jak choćby coraz popularniejsze słuchowiska i podcasty, spotkać można tylko w formie audio. Doskonałym przykładem jest „Random” – słuchowisko określane mianem love story, jakiego jeszcze nie było. Swoim przekazem doskonale trafia we współczesną wrażliwość, a jego język i forma wpisują się w nowoczesną wizję artyzmu, jaka rozwija się nie tylko na Mazowszu, ale i w całym kraju.

Im bliżej Warszawy, tym bliżej do ciągłej zmiany. Mazowsze, właśnie na czele ze stolicą, zdaje się nigdy nie zasypiać, jak bestia wciąż głodna doznań. Audiobooki, ze swoją dostępnością i lekkością, karmią tę bestię nad wyraz efektywnie, dzięki czemu czytelnictwo na nowo rozkwita, wychowując kolejne pokolenia mądrych i świadomych ludzi. Jeśli więc lubisz swoją domową, tradycyjną biblioteczkę, wcale nie musisz z niej rezygnować. Niech zostanie tam, gdzie wygląda dobrze, a w podróż i na pilates zabierz ze sobą jej cyfrową wersję, która zmieści się w kieszeni, jak reszta Twojego nowoczesnego świata.

Facebooktwitterredditpinterest