Złapali włamywaczy

Policjantom z Żyrardowa udało się zatrzymać dwóch włamywaczy, którzy z okradania ludzi postanowili uczynić sobie profesję. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do dziesięciu lat.
Złapali włamywaczy
Fot. kwp.radom.pl Policjanci zatrzymali złodziei, gdy ci chcieli dokonać kolejnej kradzieży.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 12 stycznia. To właśnie tego dnia, tuż po godzinie 19.00 policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, w wyniku ustaleń operacyjnych, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do jednego z prywatnych domów w Żyrardowie. Sprawcom nie udało się wejść do środka ze względu na skuteczne zabezpieczenia budynku. Straty, jakie spowodowali to około 4 tys. zł. Po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu w celu wyjaśnienia sprawy.

W trakcie kontroli należącego do złodziei samochodu kryminalni znaleźli m.in. tablet i aparat fotograficzny, które okazały się być kradzione. Mundurowi ustalili, że przedmioty pochodziły z przestępstwa które popełnili na terenie gminy Jaktorów. Kwota strat, jakie sprawcy wtedy spowodowali to ponad 6 tys zł.

Obaj zatrzymani są mieszkańcami Żyrardowa w wieku 22 i 24 lat. Są znani policji, ponieważ już wcześniej byli karani za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszeli zarzuty usiłowania i dokonania kradzieży z włamaniem.

Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Wobec młodszego mężczyzny, prokurator zastosował dozór policyjny, natomiast wobec starszego Sąd Rejonowy w Żyrardowie zadecydował o tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest