Strażacy z Łomianek uratowali małego kociaka. Dwa razy wyjeżdżali do akcji!

O tym, jak fantastyczni są strażacy z OSP Łomianki nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ostatnio udało im się uratować półrocznego kota, który wszedł na wysokie drzewo i nie mógł z niego zejść.
kot-lomianki-strazacy-drzewo
Fot. Karol Łach/OSP Łomianki. Żeby uratować kociaka, strażacy musieli wyjeżdżać do akcji dwa razy.

Na co dzień druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach gaszą pożary czy też pomagają poszkodowanym w wypadkach samochodowych. Ale zdarzają im się również mniej standardowe akcje. Jedna z nich miała miejsce w ubiegłą sobotę. Tego dnia druhowie otrzymali informację o kocie, który od kilku godzin siedział na drzewie, na jednej z posesji przy ul. Warszawskiej w Łomiankach i nie mógł z niego zejść.

Do akcji wyjechał zastęp ratownictwa technicznego, jednak po przystawieniu drabiny zwierzak uciekł na sam czubek wysokiego drzewa. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych oraz konieczności użycia drabiny mechanicznej odstąpiono od działań. Po 55 minutach zastęp wrócił do koszar. W niedzielny poranek strażacy ponownie udali się na ul. Warszawską. Za pomocą drabiny mechanicznej półroczny kociak został bezpiecznie zdjęty i przekazany stęsknionej właścicielce. Działania trwały 55 minut i brały w nich udział dwa zastępy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest