Afera „kablówkowa” w Żyrardowie. Cztery osoby zatrzymane, mieszkańcy pozbawieni telewizji. Do odwołania!

W czwartek, 24 maja, z samego rana, policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o naruszenie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Podejrzanym grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
telewizja-zyrardow
Fot. tookapic/pixabay.com. Nie wiadomo, kiedy mieszkańcy Żyrardowa będą mogli znów oglądać telewizję.

Jak informuje oficer prasowy żyrardowskiej komendy asp. Agnieszka Ciereszko, mundurowi pod nadzorem prokuratury od ubiegłego roku prowadzili postępowanie w sprawie naruszenia art. 116 ust. 1 i 3 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych „przeciwko właścicielom jednej ze spółek cywilnych z branży mediowej”. W czwartek, 24 maja cztery grupy mundurowych (z wydziału kryminalnego komendy w Żyrardowie i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu) zatrzymały cztery osoby podejrzane o te przestępstwa. Na polecenie prokuratury policjanci wykonali także przeszukania i zabezpieczenia sprzętu spółki.

Efektem działań policjantów jest pozbawienie możliwości odbioru telewizji przez prawie 20 tysięcy mieszkańców Żyrardowa. Część z nich, w czwartek, 24 maja, pojawiła się przed siedzibą spółki przy ul. Izy Zielińskiej. Tam zastali kartkę, z której można dowiedzieć się, że firma jest nieczynna. Telefonów nikt nie odbiera. Na ekranach telewizorów wyświetla się komunikat o braku sygnału. Kiedy mieszkańcy Żyrardowa odzyskają dostęp do telewizji kablowej? Najprawdopodobniej nieprędko. Na stronie internetowej firma Isko zamieściła komunikat dla abonentów. – W związku z zarządzeniem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie firma ISKO wstrzymuje do odwołania emisję sygnału telewizyjnego. W wyniku zaistniałej sytuacji biuro będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy – napisano.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest