Tajemnicze beczki z chemikaliami przy autostradzie

Na drodze serwisowej przy autostradzie A2 ktoś zostawił beczki z chemikaliami. Na miejscu interweniowały służby ratownicze.
beczki-autostrada
Fot. ilustracyjne. EliasSch/pixabay.com. Nie wiadomo, kto jest właścicielem chemikaliów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 czerwca, w godzinach popołudniowych. Przy drodze serwisowej, przy autostradzie A2, ktoś zostawił beczki z chemikaliami. Na miejsce natychmiast przybyły służby: policja, straż pożarna oraz specjalistyczna grupa chemiczna z Warszawy. – Beczki znaleziono w miejscowosci Holendry Baranowskie (gmina Baranów). Były szczelne, nic z nich nie wyciekało. W środku znajdowały się pozostałości po klejach, rozpuszczalnikach – poinformował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim st. bryg. Krzysztof Tryniszewski. Rzecznik zapewnia jednocześnie, że nie wystąpiło zagrożenia dla mieszkańców, kierowców i środowiska.

Na miejsce zadysponowano w sumie sześć zastępów straży pożarnej. Tajemnicze beczki zabezpieczono i przekazano służbom obsługującym autostradę A2 z nakazem ich utylizacji. Na miejscu była również policja. Być może postępowanie prowadzone przez mundurowych doprowadzi do właściciela chemikaliów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest