Rekordowa uprawa konopi indyjskich w Starych Babicach. Dwa tysiące krzewów rosło przy cmentarzu!

Dzięki policjantom z bielańskiego wydziału kryminalnego na rynek nie trafi kilkadziesiąt kilogramów marihuany. Na terenie Starych Babic zlikwidowano plantację, na której rosło prawie 2 tys. krzewów konopi indyjskich. Z tej ilości roślin można wytworzyć prawie 40 kilogramów środków odurzających o czarnorynkowej wartości około 2 mln zł.
Fot. KSP Warszawa. Policjanci zabezpieczyli krzewy, z których można wyprodukować narkotyki o czarnorynkowej wartości około 2 mln zł.

Kryminalni z komendy na warszawskich Bielanach, w ramach prowadzonych działań dotyczących zwalczania przestępczości narkotykowej, kilka dni temu zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zlokalizowana przez nich działka, na której krzewy miała powierzchnię 600 mkw. To rekordowa powierzchnia uprawy odnotowana w ostatnim czasie. Działka, na której rosły krzewy położona była tuż przy cmentarzu w Starych Babicach.

Ujawnione konopie już wkrótce nadawałyby się do zbioru. Policjanci zabezpieczyli prawie 2 tys. krzewów konopi indyjskich, z których można wyprodukować prawie 40 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości około 2 mln zł. Funkcjonariusze ustalają teraz, kto jest ich właścicielem i w jaki sposób rośliny znalazły się na działce.

plantacja-konopie-stare-babice-2

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest