W parku, na ulicy, na przystanku …W Żyrardowie piją, gdzie się da [FOTO]

Żyrardów został obwołany najbardziej pijanym miastem w Polsce. Strażnicy miejscy niemal każdego dnia muszą podejmować tu interwencje wobec nietrzeźwych mieszkańców.
Fot. Straż Miejska Żyrardów. Niektórzy żyrardowianie spożywają alkohol w każdym dogodnym miejscu.

Tylko w tym miesiącu strażnicy miejscy z Żyrardowa kilkanaście razy podejmowali działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

6 kwietnia, na ul. św. Jana ujęto Adriana P., który znajdując się w stanie upojenia alkoholowego dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia, a następnie ukarano mandatem karnym. Dzień później, na ul. Polnej, nieobyczajnego wybryku w stanie upojenia alkoholowego dopuścił się z kolei Mariusz K. On również musiał odbyć przymusową odsiadkę w celu wytrzeźwienia.

8 kwietnia operator monitoringu zauważył osobę, która przy ul. Waryńskiego za komórkami budynków mieszkalnych, spożywała alkohol. Wysłany na miejsce patrol strażników miejskich potwierdził zgłoszenie. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, wobec Stanisława Sz., funkcjonariusze zastosowali grzywnę w postępowaniu mandatowym. Tego samego dnia, w parku przy ul. Dittricha, alkohol spożywały dwie osoby. Karolina S. i Norbert S., zostali ukarani mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Kilka minut później, w tym samym miejscu, operator monitoringu zaobserwował dwie kolejne osoby, które nie stosują się do zapisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wobec kobiet narodowości ukraińskiej Aliny U. i Svitlany K., strażnicy miejscy zastosowali grzywny w postępowaniu mandatowym.

10 kwietnia dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Mireckiego na ławce siedzi prawdopodobnie osoba bezdomna i potrzebuje pomocy. Ze względu na późną porę oraz niską temperaturę, na miejsce niezwłocznie wysłano patrol strażników, wezwano również załogę ratowników medycznych. Mężczyźnie pod wpływem alkoholu udzielono pomocy, a następnego dnia odwieziono do Ośrodka Pomocy dla Osób Bezdomnych w Oryszewie.

12 kwietnia operator monitoringu zauważył przy ul. Mireckiego osobę, która stojąc w okolicy wiaty przystanku komunikacji publicznej, spożywa alkohol. Wysłani na miejsce strażnicy ujęli Przemysława K. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym został on ukarany mandatem karnym.

Co ciekawe, w rankingu najbardziej pijanych miast w Polsce, Żyrardów zajął niechlubne pierwsze miejsce. To właśnie w tej miejscowości zanotowano najwyższy wzrost sprzedaży alkoholu. Mieszkańcy Żyrardowa kupili o 10 proc. więcej piwa, wódki i wina niż rok wcześniej.

zyrardow-alkoholizm-2

zyrardow-alkoholizm-3

zyrardow-alkoholizm-4

zyrardow-alkoholizm-5

zyrardow-alkoholizm-6

Źródło: Straż Miejska Żyrardów, wp.pl

Facebooktwitterredditpinterest

2 komentarzy dla “W parku, na ulicy, na przystanku …W Żyrardowie piją, gdzie się da [FOTO]

  1. Niesamowite osiagnięcia sf
    traży miejskiej i lokalnej jednostki policji… statystyki podniesione ach ta wykrywalność / skuteczność interwencji Polskiej bo nie tylko lokalnej Policji Straży Miejskiej w normie moża sobie przyznać premie nagrody wyróżnienia bo złapano kogoś kto musiał odcedzić nerki po spożyciu płynu tudzież nawodnić organizm – ale jakie to osiagnięcie dla tych nierobów którzy do prawdziwych bandytów jadą chyba okrężnymi drogami a tu pyk szybciutko zawsze na miejscu…szkoda tylko że jak pod monitoringiwm miejskim wandale z grup pseudokibicowskich zdewastowali zabytkowe budynki bezsensownymi bazgrołami sprawców noe znaleziono nie ukarano a ilu jest takich którzy chodza tutaj po miescie z noelegalną bronią czy nożami wydzierają mordy wieczorami okupując bramy na jednej z ulic aż strach tam przejśc… panowie aniołowie sprawiedliwości nawet nie wysiądą z samochodu tylko spuszczą głowy i przemkną obok bandy 20 a do pojedynczego nieawanturujacego się konsumenta piwa wyślą cały szwadron w sekunde… ach ta dzielna straż miejska i policja hip hip hurra 13 dajcie plus medale za zasługi …. śmiech na sali