Żyrardów pięknieje!

Ul. Kościuszki – to kolejny ciąg komunikacyjny w Żyrardowie, gdzie prowadzone są prace rewitalizacyjne. Inwestycja jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu.
Fot. UM Żyrardów. Prace przy ul. Kościuszki zakończą się wiosną przyszłego roku.

Kilka dni temu w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o pracach, które mają zmienić oblicze placu Jana Pawła II w Żyrardowie (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). Podobna inwestycja jest prowadzona w tym mieście na ul. Kościuszki. Trakt stanowi jedną z dominujących osi kompozycyjnych w krajobrazie zabytkowej osady fabrycznej. To szeroka, dwujezdniowa droga za kościołem farnym z aleją drzew i szerokimi pasami przyulicznej zieleni. Prowadzone prace, choć nie obejmują remontu samej ulicy, z pewnością wpłyną na poprawę jej estetyki. Pojawią się tu grupy bylin i krzewów (bodziszki, trzmielina, podagrycznik ) i żywopłoty z ligustra. Ponadto zostaną założone nowe trawniki. Drzewa tworzące lipową aleję będą poddane zabiegom pielęgnacyjnym i dosadzone zostaną nowe lipy w celu uzupełnienia zabytkowej alei. Dodatkowo wybudowane zostaną nowe chodniki oraz oświetlenie wzdłuż ciągów pieszych. Pojawią się też nowe ławki i kosze na śmieci. Końcowy efekt prac będzie można zobaczyć wiosną przyszłego roku.

Prace na ul. Kościuszki są prowadzone w ramach projektu unijnego „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni w mieście Żyrardowie”.

Źródło: Urząd Miasta Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest