Wjechał na rowerze do kościoła podczas przygotowania do mszy i zaczął wykrzykiwać „niezrozumiałe słowa”. Swoje popisy nagrywał telefonem

Policjanci ze starobabickiej „dochodzeniówki” przedstawili mieszkańcowi gminy Izabelin zarzut obrazy uczuć religijnych. Mężczyzna wjechał rowerem do kościoła w trakcie przygotowywania do mszy i zaczął wykrzykiwać niezrozumiałe słowa.
Fot. pixabay.com. 40-latek przeszkodził w przygotowaniach do mszy.

Dzielnicowy z Kampinosu uzyskał informację o incydencie, do którego doszło w czerwcu w jednym z kościołów na terenie gminy Izabelin. – Podczas przygotowań do obrzędu mszy świętej do kościoła wjechał na rowerze mężczyzna i zaczął wykrzykiwać niezrozumiałe słowa. Swoim zachowaniem obraził uczucia religijne przebywających tam osób. Mężczyzna nie reagował na prośby opuszczenia świątyni, nadal jeżdżąc po niej na rowerze, a swój „wyczyn” nagrywając telefonem – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego możliwe było ustalenie tożsamości rowerzysty. 40-letni mieszkaniec gminy Izabelin już usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest