Nowa linia autobusowa przez Łomianki do Palmir i Kampinoskiego Parku Narodowego

Od kilku dni do Palmir i Kampinoskiego Parku Narodowego można dojechać nową linią autobusową 800. Rozpoczyna ona swój bieg od przystanku Metro Młociny.
Fot. ZTM. Nowa linia funkcjonuje od ubiegłego tygodnia.

Autobusy linii 800 będą jeździły w soboty, niedziele, święta, 30 kwietnia, 2 i 4 maja oraz 1 czerwca, na trasie: Metro Młociny – Gen. Wittek – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: Szosa Gdańska – Palmiry: Szosa Gdańska – Palmiry: Palmirska Droga – Kampinoski Park Narodowy: Palmirska Droga – Palmiry – Muzeum.

Stała ekspozycja muzeum poświęcona jest egzekucjom w Palmirach i na terenie Puszczy Kampinoskiej w latach 1939–1943, a także wydarzeniom na tym obszarze w trakcie II wojny światowej. Przy muzeum znajduje się cmentarz, na którym spoczywają ofiary 21 masowych mordów przeprowadzonych przez Niemców na Polakach i Żydach. Pochowani tu są m.in. lekkoatleta Janusz Kusociński, marszałek Sejmu Maciej Rataj czy Jan Pohoski, wiceprezydent Warszawy. Poza zwiedzaniem muzeum można wybrać się na spacer szlakami turystycznymi, które prowadzą np. do Sierakowa i Truskawia, gdzie dojeżdżają autobusy linii 708.

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest