Anna Król i Paulina Wilk w grodziskim Pawilonie Kultury!

11 września, w ramach projektu „Idziemy po kulturę”, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprosiła pisarki i promotorki czytelnictwa – Annę Król oraz Paulinę Wilk. Będą one opowiadać o swoich książkach. Anna Król o "Rzeczach. Iwaszkiewicz intymnie” oraz o „Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego". Paulina Wilk opowie o „Pojutrze. Miastach przyszłości”.
spotkanie-biblioteka-grodzisk
Fot. mat. promocyjne. Spotkanie z autorkami odbędzie się w ramach projektu „Idziemy po kulturę”.

Jednak głównym tematem spotkania będzie pokazanie, jak wygląda praca w kulturze. Jak tworzy się fundację, wydawnictwo, jak promuje czytelnictwo, jak zakłada się kawiarnię literacką i organizuje festiwal książkowy. Na spotkaniu – które skierowane jest do młodzieży i dorosłych – będzie można zdobyć wiedzę na temat pracy w zawodach związanych z książką, ale też podzielić się własnymi doświadczeniami i pomysłami.

– Zapraszamy 11 września (we wtorek), na godz. 18.00 do Pawilonu Kultury przy ul. Westfala 3. A już 14 września zapraszamy na podobne spotkanie. Tym razem z przedstawicielkami Wydawnictwa Dwie Siostry. Nasi goście opowiedzą jak pracuje się w wydawnictwie, jak się je zakłada i z sukcesem na całym świecie wydaje książki. Zapraszam do Pawilonu Kultury na godz. 17.00, 14 września w piątek – informuje Magdalena Żerek z grodziskiej biblioteki.

O projekcie Idziemy po kulturę

Idziemy po kulturę! Młodzi czytelnicy z Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki tworzą kulturę młodzieżową. Polecają dobrą literaturę. Uczą się pracy w mediach, tworzą własne media społecznościowe. Biorą udział w spotkaniach i szkoleniach. Chcą zorganizować targi książki młodzieżowej i konferencję, podczas której dowiemy się, czy jest dziś miejsce w kulturze dla młodych. Dołącz do projektu! Weź udział w targach i konferencji 30 listopada-1 grudnia. Mediateka, ul. W. Bartniaka 24, Grodzisk Mazowiecki

Idziemy po kulturę! to projekt skierowany do młodzieży i dorosłych, realizowany w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki i dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Partnerstwa dla książki. Stanowi on cykl spotkań z przedstawicielami stowarzyszeń i fundacji, właścicielami wydawnictw, promotorami literatury, pisarzami, twórcami targów i festiwali książkowych. Zakończony zostanie w grudniu 2018 r. konferencją “Idziemy po kulturę! Jest miejsce w kulturze dla młodych” i targami książki młodzieżowej w Grodzisku Mazowieckim.

Koordynatorką projektu jest Magdalena Żerek, m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl tel. 22 734 79 08, 792416702. Więcej informacji na temat działalności biblioteki w Grodzisku Mazowieckim można uzyskać TUTAJ i TUTAJ.

Patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez grodziską bibliotekę jest serwis zachodniemazowsze.info.

spotkanie-biblioteka-grodzisk-2

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest