Makabryczny wypadek na krajowej „siódemce”. Kierowca potrącił pieszego, a inny po nim przejechał

Na drodze krajowej nr 7 znów miał miejsce śmiertelny wypadek. Pod kołami samochodu zginął mężczyzna w wieku około 30-40 lat. Policjanci poszukują świadków tego zdarzenia.
potracenie-pieszego-pienkow
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy przechodził w niedozwolonym miejscu.

Wypadek miał miejsce w piątek, 4 stycznia, przed godziną 18.00. W Pieńkowie (gmina Czosnów), kilka kilometrów za Łomiankami, na drodze krajowej nr 7, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mieszkaniec Warszawy kierując peugeotem partnerem potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Jak informuje serwis warszawawpigulce.pl, inny kierowca przejechał po leżącym na drodze pieszym. Niestety, przechodzień poniósł śmierć na miejscu.

Funkcjonariusze przez wiele godzin wykonywali na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratora, mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Obecnie pracują nad ustaleniem danych pieszego. Z wyglądu był to mężczyzna w wieku 30-40 lat, krępej budowy ciała. Policjanci poszukują też świadków tego wypadku. Wszyscy, którzy widzieli zdarzenie, są proszeni o kontakt z komendą policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Informacje można również przekazywać pod nr tel.: 22 775 33 05, 22 775 22 01-04 lub mailowo pod adres: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl.

Nowodworscy policjanci apelują jednocześnie do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. – Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie – informują.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest