Rośnie agresja na naszych drogach. Zobacz, do czego są zdolni kierowcy [WIDEO]

W czwartek, 23 marca na drodze przed rondem Daszyńskiego w Warszawie pobiło się dwóch kierowców. A to nie pierwszy taki przypadek w naszym regionie.
Fot. osk-polcyn.pl. Zachowanie innych kierowców potrafi doprowadzić do irytacji.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.00. Tuż przed Rondem Daszyńskiego na warszawskiej Woli doszło do bójki między dwoma kierowcami. Nie wiadomo, co dokładnie było przyczyną scysji, w każdym razie zakończyła się ona na biciu, kopaniu i pluciu przeciwnika.

Również w lipcu 2015 roku, w Al. Krakowskiej w Raszynie pobiło się ze sobą dwóch mężczyzn.

To przypadki nagłośnione, ale wcale nie jednostkowe. Mundurowi starają się walczyć z drogowymi agresorami. W Komendzie Stołecznej Policji działa skrzynka „Stop agresji drogowej”, na którą można zgłaszać nieprawidłowe zachowania. Korzysta z niej coraz więcej kierowców, którzy za pomocą kamer samochodowych nagrywają i przesyłają filmy (więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ).

Wzrasta też też liczba policjantów zajmujących się agresją na drogach. Mimo to krewkich kierowców nie brakuje. Co ciekawe, agresywne za kółkiem bywają też kobiety. Rzadko dochodzi do przemocy fizycznej z ich udziałem, ale za to panie potrafią awanturować się, często używając przy tym obelg i przekleństw.

Wszechobecny stres i pośpiech, a także nieprawidłowe zachowania innych kierowców potrafią doprowadzić do skrajnej irytacji. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze na drodze jest bezpieczeństwo – zarówno nasze, jak i innych uczestników ruchu. Dlatego też za kółkiem lepiej powstrzymać nerwy na wodzy.

Facebooktwitterredditpinterest