Grodzisk ma nowy, piękny park! [FOTO]

W Grodzisku Mazowieckim powstał kolejny park. Kilka dni temu obiekt oddano do użytku.
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki. Otwarcie zieleńca odbyło się w sobotę, 6 października.

Nowy park znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej i Piłsudskiego. W miejsce dość zaniedbanego do tej pory terenu powstał oryginalny ogród spacerowo-wypoczynkowy, w którym zarówno ścieżki, jak i rabaty roślinne nawiązują kształtem do meandrującej rzeki. Dekoracją centralnego placu są wielkie, kamienne kule, które pełnią również funkcje edukacyjne. Wykonane są bowiem ze skał wydobytych w Polsce m.in. marmuru, piaskowca, dolomitu i granitu.

Otwarcie zieleńca odbyło się w sobotę, 6 października. W uroczystości wziął udział m.in. burmistrz Grzegorz Benedykciński, radni oraz delegacje z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych gmin. – Park jest wyjątkowy. Dzieci będą się miały gdzie bawić, dorośli będą mogli poćwiczyć na siłowni, a starsi pospacerować pięknymi alejkami. To kolejne miejsce na mapie Grodziska, gdzie można mile spędzać czas – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński.

– Jestem związana z tym terenem od zarania dziejów. Pamiętam jak ta ulica Bałtycka się zmieniała. W 80. latach zamieszkałam tutaj w bloku na osiedlu. Całym sercem staram się wspierać to, co tutaj się dzieje, jakąś tam cegiełkę w tym wszystkim mam, decyzja o budowie parku była decyzją wszystkich radnych – mówiła radna Wiesława Śliwińska, która wraz z Janem Morwińskim, w imieniu rady miejskiej, przecięli wstęgę. Podczas otwarcia przygotowano animacje dla dzieci i malowanie twarzy. Odbyły się też warsztaty z budowania małych ogrodów. Dzieci przyniosły plastikowe butelki i kalosze, w których posadziły roślinki tworząc piękne kompozycje.

Nowy park powstał dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków unijnych, które pokryło 85 proc. kosztów inwestycji.

park-pilsudskiego-grodzisk

park-pilsudskiego-grodzisk-3

park-pilsudskiego-grodzisk-4

park-pilsudskiego-grodzisk-5

Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Facebooktwitterredditpinterest