Trzy poważne wypadki w Żyrardowie, Mszczonowie i Badowie Górnym

W ubiegłym tygodniu, w powiecie żyrardowskim, miały miejsce trzy zdarzenia drogowe. Dwie osoby zostały ranne.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Mszczonowie. Na ul. Grójeckiej motocyklista zderzył się z samochodem osobowym.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło we wtorek, 16 kwietnia, około godziny 15.30 na ul. Głównej w Badowie Górnym. Kierowca osobowego renault stracił panowanie nad pojazdem i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Mężczyzna opuścił samochód o własnych siłach przed przybyciem strażaków, którzy udzielili mu pierwszej pomocy, a po dojeździe karetki przekazali go ratownikom medycznym. Zabezpieczono miejsce wypadku, odłączono akumulator, a po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano policjantom. W ponad godzinnej akcji brało udział 16 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Mszczonów i OSP Piekary.

W czwartek, 18 kwietnia, o godzinie 8.25 na ul. Wyspiańskiego w Żyrardowie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, którymi poruszali się tylko kierowcy. Obydwie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem strażaków, którzy na samym początku udzielili pierwszej pomocy kobiecie uskarżającej się na ból klatki piersiowej i kolana, a następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i oznakowano, odłączono akumulatory w samochodach i po uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni przekazano protokołem policjantom. W ponad dwugodzinnej akcji brało udział sześciu strażaków z JRG Żyrardów.

Również w czwartek, 18 kwietnia, o godzinie 16.52 na ul. Grójeckiej w Mszczonowie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wyniku wypadku ranny został motocyklista, któremu pomocy udzielał zespół pogotowia. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, oznakowano, odłączono akumulatory w pojazdach i po uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni przekazano protokołem policjantom. W ponad trzygodzinnej akcji brało udział 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów.

Facebooktwitterredditpinterest