Agresywny 38-latek groził śmiercią dwóm kobietom. Miał zakaz zbliżania się do jednej z nich

Dzięki czujności i zaangażowaniu policjanta po służbie został zatrzymany agresywny mężczyzna, który z pałką teleskopową w ręku groził dwóm kobietom pozbawieniem życia. 38-latka obowiązywał zakaz zbliżania się do jednej z nich.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. 38-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec dwóch kobiet.

Kilkanaście dni temu policjant, który wracał po służbie do domu, usłyszał odgłosy awantury dobiegające z jednej z posesji w Milanówku. Funkcjonariusz szybko ocenił sytuację i zdecydowanie interweniował wobec mężczyzny, który z pałką teleskopową w ręku groził pozbawieniem życia dwóm kobietom. Policjant przedstawił się i próbował uspokoić agresora. Ze względu na to, że mężczyzna nie chciał podporządkować się jego poleceniom i nadal próbował atakować, funkcjonariusz szybko go obezwładnił. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol z grodziskiej komendy.

38-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec dwóch kobiet. Mężczyzna wcześniej był już karany za podobny czyn i sąd zastosował wówczas wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych. Teraz odpowie także za złamanie tego zakazu. – Prokurator przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec zatrzymanego – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp.sztab. Katarzyna Zych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest