24-latek nieludzko znęcał się nad dziewczyną

Awantury, wyzwiska, groźby pozbawienia życia oraz bicie pięściami i przyduszanie to sytuacje, o których poinformowała grodziskich policjantów pokrzywdzona kobieta, po interwencji w jej domu. Jako sprawcę takich zachowań wskazała swojego partnera.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Karol S. już usłyszał zarzut znęcania się nad swoją dziewczyną.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednego z bloków. Podczas rozmowy z kobietą, która schroniła się u sąsiadów, funkcjonariusze dowiedzieli się, że jej konkubent po raz kolejny wszczął awanturę i był wobec niej bardzo agresywny. Chwilę później policjanci ustalili, że mężczyzna od około roku często znieważa ją, bije po całym ciele i grozi pozbawieniem życia. Zgłaszająca potwierdziła, że boi się kolejnych awantur, w czasie których dochodzi do wykręcania jej rąk, czy przyduszania. Mundurowi natychmiast sporządzili Niebieską Kartę i poinformowali kobietę o dalszej procedurze w takich sytuacjach. Następnie weszli do mieszkania, w którym zatrzymali 24-latka.

Zebrane przez dochodzeniowców materiały potwierdziły stosowanie przez zatrzymanego przemocy fizycznej i psychicznej wobec partnerki. Karol S. usłyszał zarzut znęcania się nad nią. Prokurator pozytywnie rozpatrzył wniosek policjantów i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet pięciu lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest