Materace Siedlce – jaki rodzaj wybrać aby zapewnić komfort snu osobie chorej? [MAT. PARTNERA]

Większość z nas spędza w łóżku ok. 8 godzin na dobę. W tym czasie nasz organizm wypoczywa i regeneruje się. Aby wyspać się i obudzić się wypoczętym potrzebny jest dobrze dobrany materac. Podobnie jest w przypadku osób mających problemy zdrowotne. Jednakże wymagania stawiane przed materacami medycznymi są znacznie wyższe. Zobacz jak wybrać idealny materac dla osoby chorej.
Fot. mat. partnera. Źle dobrany materac powoduje nieodpowiednie ułożenie kręgosłupa oraz układu kostnego podczas snu.

Problemy zdrowotne a właściwości materaca

W zależności od dolegliwości, na które cierpi chory, potrzebny jest materac o konkretnych właściwościach . Najczęstsze schorzenia wymagające specjalistycznego posłania to, te związane z wadami postawy oraz takie, podczas których chory spędza w łóżku długi czas i ma ograniczoną możliwość poruszania się. Zarówno w jednym jak i w drugim wypadku konieczne jest dobranie odpowiedniego materaca do potrzeb konkretnego użytkownika.

Materace dla osób z problemami układu kostnego

Noc to czas odpoczynku dla całego ciała. Tak przynajmniej powinno być, aczkolwiek nie zawsze tak się dzieje. Źle dobrany materac powoduje nieodpowiednie ułożenie kręgosłupa oraz układu kostnego podczas snu. Aby skorygować złą pozycję ciała podczas snu, mięśnie są napięte i zamiast odpoczywać – pracują przez całą noc. Wynikiem takiego stanu rzeczy są bóle mięśni oraz skurcze. Długotrwałe spanie na niedostosowanym materacu może powodować nie tylko problemy bólowe ale także wpływać negatywnie na układ szkieletowy. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wybrać idealny materac dla osoby chorej. Przed zakupem konkretnego modelu warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub sprzedawcą materacy. Jednym z modeli wartych uwagi jest materac medyczny Hilding Makarena, który dzięki swojej budowie dostosowuje się do każdej krzywizny ciała. Doskonale podpiera szkielet, dzięki czemu podczas snu mięśnie mogą odpocząć. Korzystanie z tego modelu materaca sprzyja utrzymaniu dobrej postawy i wspomaga rehabilitację.

Materace dla osób leżących

W przypadku osób chorych, które przez wiele godzin dziennie leżą niemal bez ruchu, pojawia się problem odleżyn. Odleżyny to rany powstające na skutek długotrwałego kontaktu tkanek, głównie skóry, z twardym, równym podłożem. Szczególnie narażone na powstawanie ran są łopatki, biodra, łokcie oraz pięty pacjentów. Aby zapobiegać ich powstawaniu konieczna jest okresowa zmiana ułożenia ciała. Lekarze zalecają zmianę pozycji co najmniej co 4 godziny. Jednakże nie zawsze jest to możliwe. Aby ułatwić opiekę nad chorym leżącym warto wyposażyć się w materac przeciwodleżynowy. Hilding Salsa to jeden z takich modeli. Pianka znajdująca się wewnątrz materaca jest poprzecinana dzięki czemu nie tworzy płaskiej, równej powierzchni, która mogłaby powodować powstawanie odleżyn. Znajdująca się na zewnątrz warstwa pianki delikatnie otula ciało użytkownika, co dodatkowo zmniejsza nacisk. Kolejnym elementem ważnym w profilaktyce odleżyn jest zmniejszenie kontaktu skóry z wilgotną powierzchnią. Materac Hilding Salsa wyposażony jest w pokrowiec odparowujący nadmiar wilgoci, co znacząco poprawia komfort leżenia.

Materace Ostrów – ile kosztuje dobry i wygodny materac?

Materace medyczne

Materace przeznaczone dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa, układu kostno-mięśniowego czy też dla osób długotrwale leżących powinny posiadać specjalne certyfikaty gwarantujące ich wysoką jakość. Certyfikowane materace są znacznie droższe od innych modeli, aczkolwiek warto w nie zainwestować. Dzięki wysokiej jakości i specjalistycznej budowie ułatwiają codzienną opiekę nad osobami chorymi.

Głównymi użytkownikami materacy medycznych są osoby chore. Jednakże nie oznacza to, że nie mogą z nich korzystać także ludzie zdrowi. Materace z certyfikatem charakteryzują się wysoką jakością i działaniem prozdrowotnym. Osoby mające problemy ze snem powinny zainwestować w certyfikowane modele, ponieważ dają one gwarancję doskonałego wypoczynku.

Facebooktwitterredditpinterest