Staropolskie dożynki w Błoniu. Kiełbasę z grilla będzie serwował sam burmistrz! [PROGRAM]

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia w Błoniu odbędą się staropolskie dożynki. Tego dnia miejscowy amfiteatr wypełni się występami artystów. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, a daniami z grilla mieszkańców będzie częstował burmistrz Zenon Reszka.
Fot. Marcin049/pixabay.com. Rolnicy z gminy Błonie podziękują za tegoroczne plony.

Błońskie dożynki zainauguruje występ chóru „Śpiewający senior”, zostanie również wręczone wyróżnienie „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego” Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Błońskiej. O godzinie 15.00 rozpocznie się uroczysta msza święta dziękczynna odprawiona przez kardynała Kazimierza Nycza. Po nabożeństwie odbędzie się prezentacja i ocena wieńców dożynkowych.

O godzinie 17.00 rozpocznie się blok muzyczny. Wystąpią: „Warszawska Orkiestra Sentymentalna”, zespół „Czarnina” oraz zespół pieśni i tańca „Tęcza”. Będzie można też potańczyć na „dechach”.

Mieszkańcy będą mogli sprawdzić talent gastronomiczny burmistrza Błonia Zenona Reszki.

– Już w tę niedzielę będę miał przyjemność spotkać się z Państwem na Dożynkach! Serdecznie zapraszam na kiełbasę z grilla, chwilę rozmowy i wspólne świętowanie! Będzie mi bardzo miło się z Państwem zobaczyć! No i sprawdzimy czy będę musiał “oddać fartucha” czy obronię tytuł “The Grill Father” – napisał włodarz na swoim profilu na Facebooku.

Podczas błońskich dożynek tradycyjnie nie zabraknie stoisk gastronomicznych, rękodzielniczych oraz atrakcji dla dzieci. Wydarzenie odbędzie się w amfiteatrze, organizatorem jest Centrum Kultury.

PROGRAM:

Źródło: UM Błonie, CK Błonie, Facebook/Zenon Reszka

Facebooktwitterredditpinterest