Wirtualne biblioteki

W bibliotekach z terenu powiatu pruszkowskiego można wypożyczać wirtualne książki. Jest to możliwe dzięki przystąpieniu placówek do platformy Ibuk Libra.
Fot. bibliotekraszyn.pl Z platformy libra.ibuk.pl korzysta m.in. biblioteka w Raszynie.

Ibuk Libra to internetowa platforma zapewniająca całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca. Zawiera największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych. Na platformie dostępny jest szybki podgląd pełnych tekstów, spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK), zaawansowane narzędzia pracy z tekstem (m.in. zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN), a także dodatkowe narzędzia wspierające rozwój kompetencji, m.in.: Asystent Językowy PWN i kursy językowe SuperMemo. Wszystkie publikacje można czytać na urządzeniach mobilnych.

Placówki zrzeszone w Konsorcjum Mazowieckich Bibliotek Publicznych zawarły porozumienie, które zaowocowało wykupieniem dostępu do platformy, oferującej publikacje w wersji elektronicznej. Dzięki tej umowie, czytelnicy m.in. z bibliotek z terenu powiatu pruszkowskiego np. z Nadarzyna, Raszyna, Komorowa, a także wielu innych miejscowości z naszego regionu, mają możliwość bezpłatnie czytać 1070 e-książek bez wychodzenia z domu. Pełną listę dostępnych publikacji można uzyskać na stronach internetowych poszczególnych bibliotek lub bezpośrednio u pracowników. Oprócz pozycji specjalistycznych, popularnonaukowych czy beletrystycznych, wśród dostępnych publikacji znajdują się również podręczniki akademickie i czasopisma naukowe.

Aby uzyskać dostęp do platformy, należy zgłosić się do biblioteki po specjalny kod PIN, a potem wystarczy zalogować się. W ten sposób z komputera usytuowanego w dowolnym miejscu np. w bibliotece, w domu, w pracy lub na uczelni czytelnik uzyskuje dostęp do bazy lektur. Korzystanie z platformy jest darmowe i dostępne przez cała dobę.

Facebooktwitterredditpinterest