Centrum Nauki Kopernik w Pruszkowie

Warszawskie Centrum Nauki Kopernik w Pruszkowie? To możliwe. Już w najbliższy czwartek i piątek mieszkańcy, przede wszystkim ci najmłodsi, będą mogli wziąć aktywny udział w interaktywnej wystawie przygotowanej przez tę placówkę pn. „Eksperymentuj!”.
csm_wystawa_eksperymentuj_1_d1b0db70e5
Fot. kopernik.org.pl Na młodych pasjonatów nauki czeka mnóstwo atrakcji.

Animatorzy z Centrum Nauki Kopernik przyjadą do Pruszkowa na zaproszenie starosty Zdzisława Sipiery. Interaktywną wystawę Eksperymentuj! będzie zwiedzać 23 i 24 lipca w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego 4. Wstęp jest bezpłatny, natomiast w przypadku zorganizowanych grup powyżej dziesięciu osób konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie na adres kultura.promocja@powiat.pruszkow.pl.

Ekspozycja „Eksperymentuj!” składa się z 15 interaktywnych stanowisk naukowo-edukacyjnych, na których będzie można aktywnie uczestniczyć w różnych pokazach i doświadczeniach z dziedziny fizyki, chemii, biologii i innych nauk. Dzięki nim, można oszukać własny wzrok, sprawdzić zdolność zapamiętywania, spróbować usiąść na wirującym krześle, trenować umysł rozwiązując intrygujące łamigłówki i oswoić takie określenia, jak tablica Galtona, Półkule Magdeburskie czy Zeotrop, które może brzmią nieco egzotycznie, ale przy bliższym poznaniu dostarczają mnóstwa zabawy.

Wystawa została stworzona przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik, przy wsparciu ekspertów naukowych. Jest przeznaczona dla różnych grup odbiorców począwszy od dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, poprzez młodzież aż do dorosłych. Do tej pory obejrzało ją ponad 200 tysięcy osób w całej Polsce.

Wystawa będzie czynna w czwartek, 23 lipca w godzinach 12.00-18.00 i w piątek, 24 lipca
w godzinach 14.00-20.00. Zostanie wzbogacona o godzinny pokaz popularno-naukowy dotyczący muzyki.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Centrum Nauki Kopernik w Pruszkowie