Zderzenie trzech aut na autostradzie

Z dużymi utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy podróżujący w piątek, 30 marca autostradą A2 w kierunku Łodzi. W miejscowości Holendry Baranowskie doszło do zderzenia trzech aut.
zderzenie-autostrada-holendry
Fot. mikolow.slaska.policja.pl. Mundurowi przypominają o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wzmożonych wyjazdów świątecznych.

Do niebezpiecznie wyglądającej kolizji doszło po godzinie 12.00 na 426. kilometrze autostrady. Zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe: hyundai i ford oraz ciężarówka iveco. Przyczyną było niezachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu przez kierowcę tego pierwszego auta. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Natomiast kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, pas w kierunku Łodzi był bowiem przez kilka godzin zablokowany.

Policja przypomina o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wzmożonych wyjazdów świątecznych. Mundurowi zapowiadają większą aktywność na trasach wylotowych i wlotowych do stolicy, trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość, a także stan techniczny samochodów, dlatego też jeszcze przed wyruszeniem w podróż lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest