Nowa rzeczywistość

Wyobraź sobie sytuację, że rano wchodzisz do kuchni, wypowiadasz tylko jedno słowo, a ekspres sam zaczyna parzyć dla Ciebie kawę. Brzmi trochę nierealnie? Jednak to nie jest film – to już rzeczywistość!
fire-talk-spotkanie
Fot. mat. promocyjne. Podczas konferencji będzie można dowiedzieć ciekawych rzeczy o innowacyjnych, inteligentnych rozwiązaniach.

Tworzenie inteligentnych przestrzeni – miast, transportu, budynków – staje się coraz bardziej popularne. Tego typu rozwiązania często są wykorzystywane w codziennym otoczeniu człowieka. Przy pomocy asystenta głosowego, nie ruszając się z kanapy, możemy włączyć swoją ulubioną playlistę, zaprogramować robota sprzątającego czy też włączyć pralkę. Co więcej, przy wykorzystaniu smartfona podłączonego do Internetu z każdego miejsca na Ziemi możemy monitorować swój dom. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią gadżety i chcą mieć wszystko pod kontrolą. Dzięki Smart Home wiemy także, ile energii zużywają poszczególne urządzenia. Ponadto system potrafi dostosować temperaturę i oświetlenie w pomieszczeniu.

19 kwietnia o godz. 18:30, w Campus Warsaw, A Google Space będziecie mogli dowiedzieć się więcej na temat inteligentnych rozwiązań podczas kolejnego spotkania z serii Fire Talk – Internet of Things. Firma Sharpeo od lipca 2017 roku organizuje wydarzenia technologiczne, łączące ekspertów IT ze wszystkich obszarów. Prelegentami zawsze są osoby, które w praktyce zajmują się daną tematyką. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Poruszone zostaną następujące kwestie:

Co to jest Internet Rzeczy?

Przyszłość Smart Home,

Możliwość łączenia Internet of Things ze smartfonem,

Jak Internet i nowe technologie mogą usprawnić funkcjonowanie naszego otoczenia?

Jak ludzkie życie może zyskać na jakości dzięki aplikacjom i najnowszemu oprogramowaniu?

W które rozwiązania technologiczne warto zainwestować już dziś?

Prelegentami będą przedstawiciele firm – Fibaro, Siemens, Abyss Glass Group, Glaze Prosthetics zajmujących się produkcją urządzeń Internetu Rzeczy. Do ich grona dołączy również YouTuber i entuzjasta nowych technologii – Radosław Schmalz.

Podczas pierwszej części konferencji przedstawione zostaną krótkie prezentacje – uczestnicy dowiedzą się od naszych ekspertów wielu ciekawych rzeczy o innowacyjnych, inteligentnych rozwiązaniach. Druga część spotkania obejmie interesujący panel dyskusyjny, w którym wezmą udział wszyscy prelegenci. Fire Talk zakończy się sesją networkingową, podczas której będzie można bliżej poznać speakerów i dopytać ich o najbardziej intrygujące kwestie.

Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza na stronie internetowej: sharpeo.com/firetalk-register.
Dołączając do wydarzenia na portalu Facebook, będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami:

https://www.facebook.com/events/422070008233794

Partnerami wydarzenia są: Fibaro i Revolut.

Patroni medialni:

zachodniemazowsze.info

biznes2biznes.com

Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw

devstyle.pl – Maciej Aniserowicz

TechPage

4Bizness

Świat Elit

Ścieżka programisty – Piotr Kalinowski

CodingTime.pl

StrefaKodera.pl – Blog o programowaniu i nie tylko

Warszawa za darmo – waw4free

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej

Virtual-IT.pl

Koło Naukowe Zarządzania Projektami „PMArt”.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest