Złapali pirata drogowego. 115 km na godzinę mercedesem w terenie zabudowanym!

W niedzielę, 18 listopada, w Mszczonowie na ul. Grójeckiej, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem 40-latka, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna został ukarany mandatem, mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy.
pirat-drogowy-mszczonow
Fot. KPP Żyrardów. 40-letni mężczyzna może stracić prawo jazdy na trzy miesiące.

W niedzielny poranek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie kontrolowali prędkość w miejscu, gdzie często dochodzi do jej przekraczania – na ul. Grójeckiej w Mszczonowie. W pewnym momencie zauważyli pędzącego z dużą prędkością mercedesa. Pomiar na laserowym mierniku prędkości wykazał 115 km na godzinę, mimo że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. Kierujący mercedesem 40-latek został ukarany mandatem karnym, mundurowi zatrzymali również jego prawo jazdy, które może stracić na trzy miesiące.

– Jedną z głównych przyczyn wypadków w Polsce jest niedostosowanie prędkości. Droga hamowania przy 50 km na godzinę to około 30 m, przy 110 km na godzinę to już 108 m. Nawet najlepszy kierowca nie będzie w stanie zahamować, gdy na drodze pojawi się przeszkoda. Warto o tym pamiętać, szczególnie w terenie zabudowanym – przypomina rzeczniczka prasowa żyrardowskiej komendy st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest