Inwestor Park of Poland wystąpił o pozwolenie na budowę!

Pojawiła się nadzieja, że wreszcie rozpocznie się budowa długo oczekiwanego parku rozrywki Park of Poland pod Mszczonowem. Firma realizująca inwestycję wystąpiła do Starostwa Powiatowego w Żyrardowie o pozwolenie na budowę kompleksu basenów Waterworld of Poland.
Fot. Facebook/Waterworld of Poland. W pierwszym etapie inwestycji powstanie ogromny basen w stylu tropikalnej wyspy.

Mieszkańcy naszego regionu już od dłuższego czasu z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie budowy parku rozrywki Park of Poland, który ma powstać we wsi Wręcza pod Mszczonowem. Pierwotny termin oddania tej inwestycji do użytku był planowany na październik tego roku. Dziś już wiadomo, że nie udało się go dotrzymać.

W sierpniu burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek informował nas, że wszystko rozbija się o wydanie pozytywnej decyzji środowiskowej. I wreszcie udało się. 22 listopada decyzja przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska została wydana. 8 grudnia Global Parks Poland sp. z o. o wystąpiła do Starostwa Powiatowego w Żyrardowie o pozwolenie na budowę kompleksu basenów Waterworld of Poland. – W tym momencie zakończył się proces przygotowawczy, a rozpoczął się proces wykonawczy – poinformował inwestor na swoim profilu na Facebooku.

Przypomnijmy: Park of Poland ma być jednym z największych kompleksów wodnych w Europie Środkowo-Wschodniej i konkurencją dla francuskiego Eurodisneylandu. Znajdą się tu atrakcje dla klientów w każdym wieku. W pierwszym etapie ma powstać ogromny basen w stylu tropikalnej wyspy z odsuwanym dachem, strefa spa, zjeżdżalnie wodne, kawiarnie, restauracje i wiele innych. Część z nich ma być dostępna przez cały rok. Całość będzie podzielona na strefy w taki sposób, aby klienci nie przeszkadzali sobie nawzajem np. osoby starsze nie będą musiały przebywać razem z bawiącymi się dziećmi. Kolejny etap to budowa kompleksów hotelowych i tematycznych.

Inwestorem jest firma Global City Holdings (GCH). To holenderska spółka, większościowy udziałowiec koncernu Cineworld, do którego należy sieć znanych w Polsce kin Cinema City. Partnerem strategicznym jest niemiecka firma Wund. Koszt pierwszego etapu inwestycji to ponad 140 mln euro. Na terenie obiektu ma zostać zatrudnionych około 700 pracowników. W pierwszym roku działalności parku spodziewanych jest 1 mln gości.

Facebooktwitterredditpinterest