Remontują drogę z Grodziska do Radziejowic. Będą nowe ronda, chodniki i nowa nawierzchnia [MAPA]

Kilka dni temu rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 579 na odcinku Grodzisk Mazowiecki-Radziejowice. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.
Fot. KG. Dzięki przebudowie drogi ma poprawić się bezpieczeństwo m.in. przy szkole w Kuklówce.

Droga wojewódzka nr 579 jest jedną z najważniejszych i najczęściej uczęszczanych tras w naszym regionie. Odcinek z Grodziska Mazowieckiego do Radziejowic stanowi m.in. dogodny dojazd z autostrady A2 do krajowej „ósemki”. Codziennie porusza się tędy wiele tysięcy samochodów, również tirów. Z tego powodu nawierzchnia trasy jest bardzo zniszczona. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) już od dawna planował remont tej ważnej arterii. Wreszcie kilka dni temu ruszyły prace budowlane. Na odcinku Grodzisk Mazowiecki-Radziejowice droga zostanie poszerzona do siedmiu metrów i odwodniona, powstaną tu nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe. lewoskręty i dwa ronda – w Kuklówce i Mościskach. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska S.A. Prace potrwają do połowy przyszłego roku.

Niestety, inwestycja powoduje też spore utrudnienia. Od 22 marca droga jest nieprzejezdna na odcinku Kuklówka-Radziejowice. Wprowadzono objazd przez miejscowości: Nowe Budy, Stare Budy Radziejowskie i Budy Józefowskie (mapa objazdu jest dostępna TUTAJ).

Facebooktwitterredditpinterest