Śmiertelny wypadek w Regułach

Do kolejnego już tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Alejach Jerozolimskich w Regułach. Mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych przez jadącego w kierunku Warszawy saaba. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 63-letni pieszy zmarł. W tym roku to już 22 wypadek na terenie powiatu i 7 ofiara śmiertelna. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
Fot. KPP Pruszków. Policjanci apelują o noszenie po zmroku elementów odblaskowych.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 lipca, około godziny 22.00 w Alejach Jerozolimskich w Regułach (gmina Michałowice). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia mężczyzny przez kierującego saabem. Niestety 63-latek pieszy, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin trwały czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych obecny był prokurator. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

– W tym roku to już 22. wypadek na terenie naszego powiatu i 7. ofiara śmiertelna – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie kom. Karolina Kańka.

Mundurowi apelują o ostrożność na drodze:

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

Policjanci przypominają również o używaniu elementów odblaskowych przez pieszych. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone. Dodatkowo kierowcy rozwijają o wiele większe prędkości niż w obszarze zabudowanym, a piesi w ciemnych ubraniach, bez odblasków, niestety są zupełnie niewidoczni dla kierowców. Prawidłowo noszone odblaski mogą uratować życie pieszym.

Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Samochodowe światła mijania oświetlają drogę niesymetrycznie (więcej światła kierowanego jest na prawą stronę drogi), zaleca się zatem pieszym idącym lewą stroną drogi (w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów) noszenie odblasków na prawej ręce lub nodze (od strony ruchu pojazdów).

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwitterredditpinterest