Świetna inicjatywa! W Błoniu powstał tor przeszkód dla psów [FOTO]

„Rewelacja”, „superatrakcja”, „wreszcie ktoś o nas pomyślał” – to tylko niektóre reakcje właścicieli psów z Błonia na wieść o tym, że w mieście pojawił się specjalny tor agility. Atrakcyjny wybieg powstał przy ul. Piłsudskiego.
tor przeszkód wybieg dla psów Błonie (4)
Fot. Facebook/Zenon Reszka. Nowy plac może służyć zarówno do zabawy, jak i do treningów.

Mieszkańcy Błonia już o dawna dopominali się o zorganizowanie w mieście specjalnego terenu, gdzie psy mogłyby swobodnie biegać na świeżym powietrzu. I wreszcie stało się. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli czworonogów, przy ul. Piłsudskiego, zbudowano specjalny tor agility. To nie tylko solidnie ogrodzone miejsce, gdzie pies się może wybiegać, ale też trochę psi plac zabaw. To również idealny teren do treningów, na którym znalazły się różne przeszkody – kładki, huśtawki, tunel. Według zapowiedzi błońskich urzędników, obiekt będzie regularnie sprzątany i zamykany na noc. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia. – To naprawdę świetna inicjatywa – mówi pani Izabela, właścicielka yorka Donalda i owczarka niemieckiego Hulka. – Wreszcie mój psiak będzie miał się, gdzie wybiegać – wtóruje sąsiadce pani Mariola.

Plac znajduje się się przy ul. Piłsudskiego, przy samych torach. W okresie wiosenno-letnim będzie czynny w godzinach 7.00-22.00, a w jesienno-zimowym – w godzinach 7.00-18.00.

To nie pierwsza inwestycja władz Błonia związana z czworonogami. Kilka miesięcy temu, w wielu punktach miasta zainstalowano podajniki na tzw. WC-psinki. Zestawy z torebkami do sprzątania psich odchodów są ustawione m.in. na osiedlu Wyszyńskiego, Narutowicza, Sochaczewska, “merowskim”, a także na Rynku, przy ul. Harcerskiej, Parkowej, Mickiewicza, na Gliniankach i w parku przy cmentarzu. Podajniki są regularnie uzupełniane torebkami. Niestety, w tym wypadku problemem są dewastacje, sprzęt jest bowiem regularnie niszczony. Miejmy nadzieję, że wandale oszczędzą tor przy ul. Piłsudskiego i długo będzie służył czworonogom oraz ich właścicielom.

tor przeszkód wybieg dla psów Błonie tor przeszkód wybieg dla psów Błonie (2)

tor przeszkód wybieg dla psów Błonie (3) tor przeszkód wybieg dla psów Błonie (4)

Fot. Facebook/Zenon Reszka.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Świetna inicjatywa! W Błoniu powstał tor przeszkód dla psów [FOTO]

  1. Znakomita inicjatywa !!! Szkoda, że władze Pruszkowa do tej pory nie wpadły na taki pomysł.
    Mamy przecież świetny teren przy parku Potulickich, wzdłuż rzeki Utraty. Wystarczy ogrodzić, a psiarze mieli by wreszcie swoje miejsce.
    Pojemniki z torebkami to także niezły pomysł, może niektórzy oszczędni zaczną wtedy sprzątać po swoich pupilach :-) Mnie na razie stać na kupno torebek, ale nie lada wyzwanie stanowi np. na osiedlu Wyględówek, znalezienie kosza na śmieci, do którego można wyrzucić woreczek z psią kupą !!!