Zlikwidują przychodnię na Drzymały?

Wśród mieszkańców Pruszkowa krążą pogłoski o tym, że ma zostać zlikwidowana przychodnia lekarska przy ul. Drzymały. Sprawdziliśmy, na ile prawdziwe są te plotki.
przychodnia-ul-drzymaly-pruszkow-likwidacja
Fot. DarkoStojanovic/pixabay.com. Pacjenci nie muszą obawiać się likwidacji przychodni przy ul. Drzymały.

W budynku przy ul. Drzymały w Pruszkowie funkcjonują zarówno niepubliczne przychodnie lekarskie, jak i te działające w ramach Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SP ZOZ). Ta ostatnia placówka, w której można korzystać z Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) oraz poradni specjalistycznych, cieszy się wśród pacjentów ogromną popularnością.

Tymczasem, wśród mieszkańców Pruszkowa gruchnęła plotka, że przychodnia przy ul. Drzymały, działająca w ramach SP ZOZ ma zostać zlikwidowana. – Co dalej z nami będzie, gdzie będziemy leczeni? Czy przychodnia zostanie zlikwidowana już na zawsze, czy może będzie przeniesiona w inne miejsce? – na forach internetowych poświęconych lokalnym sprawom Pruszkowa aż huczy od plotek. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile jest w nich prawdy. Okazało się, że niewiele. – Są to plotki, nie ma żadnych planów likwidacji przychodni na ul. Drzymały, będzie ona normalnie funkcjonować – taką informację uzyskaliśmy w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie, pod który podlega placówka. Natomiast wypowiedzenie umowy najmu otrzymała Prywatna Poradnia Endokrynologiczna i Ginekologiczna Convictor oraz laboratorium. Będą one funkcjonować tylko do końca marca.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest