Duży pożar na Żbikowie

W jednej z kamienic przy ul. Narodowej w Pruszkowie wybuchł pożar. Ranny jest strażak, który podczas akcji gaśniczej wyskoczył z trzeciego piętra.
pozar-pruszkow-narodowa
Fot. ilustracyjne. strazosowka.cba.pl. W gaszeniu ognia wzięło udział kilka zastępów straży.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 października. Około godziny 16.30 wybuchł pożar w trzypiętrowej kamienicy przy ul. Narodowej 11. Płomienie objęły swoim zasięgiem poddasze i dach. Na miejscu pojawiło się osiem zastępów straży. Strażacy walczyli z ogniem przez kilka godzin.

Przeprowadzono ewakuację mieszkańców, w sumie około 30 osób. Żadna z nich nie ucierpiała, natomiast ranny podczas akcji został jeden ze strażaków, który wyskoczył z trzeciego piętra budynku. Najprawdopodobniej doznał urazu kręgosłupa i nogi, został przewieziony do szpitala.

Na czas prowadzenia akcji ul. Narodowa została zamknięta, część mieszkańców Żbikowa jest pozbawionych prądu. Nie wiadomo jeszcze, czy kamienica przy ul. Narodowej będzie nadawała się do zamieszkania. O tym zadecyduje Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Wszystkim poszkodowanym władze Pruszkowa obiecały pomoc. Policja bada przyczyny wybuchu ognia.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest