Kolejne zmiany na Połczyńskiej

Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) podpisał umowę na wykonanie kolejnych prac na ul. Połczyńskiej. Powstaną tam nowe chodniki i droga rowerowa, zostanie przebudowane oświetlenie uliczne i sygnalizacje świetlne, w planach są też zmiany podnoszące bezpieczeństwo uczestników ruchu.
polczynska-zmiany
Fot. ZDM Warszawa. Ul. Połczyńska przechodzi gruntowne zmiany.

W ramach tego etapu inwestycji zostanie wybudowana nowa droga rowerowa. Remont przejdą chodniki, na których pojawią się płyty betonowe o wymiarach 50/50 cm, a tam, gdzie to konieczne powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Aby podnieść bezpieczeństwo, droga rowerowa zostanie oddzielona od chodnika pasem z kostki kamiennej. Na skrzyżowaniach pojawią się wyniesione przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. W planach jest przebudowa sygnalizacji na skrzyżowaniach ul. Połczyńskiej z Dostawczą, Szeligowską, w rejonie sklepu Tesco i skrzyżowania Tkaczy – Rotundy. Na tym ostatnim skrzyżowaniu zostanie wyznaczone też brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie. Przebudowa sygnalizacji będzie kompleksowa. Zostaną zamontowane nowoczesne sygnalizatory wraz z nowym osprzętem. Światła będą wyposażone w detekcję ruchu, monitoring i sygnalizację dźwiękową. Zostaną skoordynowane z pozostałymi skrzyżowaniami w ciągu ul. Połczyńskiej.

W ramach prac planowana jest przebudowa zjazdów i zatok autobusowych. Nowe będzie oświetlenie uliczne na odcinku od ul. Szeligowskiej do ul. Dźwigowej, w rejonie skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich – Dźwigowa oraz przy skrzyżowaniu Połczyńskiej z wyjazdem ze sklepu Tesco. Prace obejmą wymianę słupów i opraw, budowę oświetlenia drogi rowerowej i doświetlenie przejść dla pieszych. W związku z częściową zmianą geometrii drogi, w szczególności na skrzyżowaniach, konieczna będzie przebudowa kanalizacji i przesunięcie wpustów ulicznych. Nie zapomniano też o zieleni. Łącznie w ramach obydwu etapów inwestycji wzdłuż ulic posadzonych zostanie ponad 400 drzew oraz dziesiątki tysięcy krzewów. Wszystkie prace zakończą się w lipcu tego roku.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest