Napad w Grodzisku. Ofiarą 75-letnia kobieta

Tymczasowym aresztowaniem zakończyło się śledztwo wobec 19-latka, podejrzanego o rozbój. Mężczyzna został odnaleziony i zatrzymany przez grodziskich policjantów tuż po dokonaniu przestępstwa, w którym ucierpiała starsza kobieta.
falszywi-policjanci-ozarow
Fot. Grodziscy mundurowi błyskawicznie namierzyli napastnika.

Przed godziną 17.00 grodziscy policjanci odebrali zgłoszenie o napaści na starszą kobietę na ulicy i kradzież jej torebki. Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Z pokrzywdzoną kobietą ustalili, że chwilę wcześniej została zaatakowana przez nieznaną jej osobę i bita po głowie, po czym napastnik zabrał jej torebkę z dokumentami, telefonem i pieniędzmi. Do rannej 75-latki zostało wezwane pogotowie, a policjanci ruszyli na poszukiwania napastnika.

Kilka ulic dalej zauważyli mężczyznę podobnego do opisu pokrzywdzonej. Funkcjonariusze znaleźli przy nim rzeczy należące do zaatakowanej kobiety. 19-latek trafił do celi grodziskiej komendy. Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Andrzejowi C. zarzutu dokonania rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest