Dwoma pasami ruchu S8 do Warszawy. Węzeł Nadarzyn otworzą w poniedziałek

Na drodze S8 pomiędzy Radziejowicami a Żabią Wolą kierowcy mogą się poruszać dwoma pasami ruchu w kierunku Warszawy. Na jezdni przeciwnej, czyli w stronę Wrocławia, można jeździć jednym pasem. Wykonawca prowadzi roboty wykończeniowe.
wezel-nadarzyn
Fot. Urząd Gminy w Nadarzynie. Prace na trasie S8 powoli dobiegają końca.

Przypomnijmy, że na początku grudnia 2018 roku kierowcom udostępniono obie jezdnie trasy głównej S8 pomiędzy Paszkowem a Żabią Wolą o łącznej długości około 13,1 km. Planowany termin zakończenia prac na odcinku Radziejowice-Przeszkoda (długość 9,9 km) to lipiec tego roku. Wykonawcą jest Strabag Infrastruktura Południe, a wartość kontraktu to 306,9 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę w lutym 2016 roku. To na tym odcinku zostały udostępnione dwa pasy ruchu w kierunku Warszawy. Odcinek Przeszkoda-Paszków (11,6 km) realizuje firma Intercor, wartość kontraktu to 436,65 mln zł. Umowę podpisano w czerwcu 2015 roku. Za sprawą odkrytego podczas prac cmentarza w Nadarzynie, na którego przebadanie archeolodzy potrzebowali blisko siedmiu miesięcy, czas ukończenia inwestycji trzeba było wydłużyć do sierpnia.

Od kilku dni są prowadzone prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na jezdniach węzła Nadarzyn oraz roboty wykończeniowe. Jak poinformował wykonawca przebudowy, wprowadzenie organizacji ruchu umożliwiające korzystanie z węzła Nadarzyn ma nastąpić w poniedziałek, 29 kwietnia, w godzinach popołudniowych.

Źródło: GDDKiA, UG Nadarzyn

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest