Nowa Biedronka na Dworcu Centralnym

Klienci mogą już robić zakupy w nowym warszawskim markecie. Sklep sieci Biedronka na Dworcu Centralnym został otwarty w czwartek, 23 kwietnia.
Fot. biedronka.pl Oprócz Biedronki, niedługo na Dworcu Centralnym zostanie otwarty również popularny bar szybkiej obsługi Burger King.

To już drugi market Biedronki zlokalizowany na warszawskim dworcu. Nowy sklep otwarty w popularnym wśród podróżnych miejscu odzwierciedla strategię sieci, która dąży do uruchamiania placówek „w zasięgu ręki”. Format tej Biedronki, podobnie jak innych sklepów zlokalizowanych na dworcach, został dopasowany do jej lokalizacji. Placówka stanowi także kolejny przykład dostosowania do otoczenia w wymiarze identyfikacji wizualnej – logotyp sieci na budynku dworca pozostaje spójny z elementami graficznymi umieszczonymi na gmachu.

Nowy sklep o powierzchni sprzedaży ponad 680 mkw., został wyposażony w dziesięć kas. Będzie czynny w godzinach 7:00-22:00 od poniedziałku do soboty oraz w godz. 8:00-21:00 w niedziele.

Otwarcie Biedronki na antresoli w hali głównej pozwoliło na zagospodarowanie pustej dotychczas przestrzeni na dworcu. Do tej pory podróżni na poziomie +1 korzystali wyłącznie z oferty gastronomicznej restauracji McDonald’s, zlokalizowanej po przeciwnej stronie.
Biedronka to jednocześnie kolejny najemca, który w tym roku rozpoczął działalność na Dworcu Centralnym.
Na początku kwietnia otwarta została wegetariańska restauracja BIOWAY, zlokalizowana w galerii
wschodniej pasażu podziemnego. Z kolei w galerii północnej zaczął działać salon fryzjerski. Jeszcze w tym roku, w remontowanej obecnie galerii północnej i galerii zachodniej na poziomie -1 pojawią się nowi najemcy. Wśród niech największy lokal zajmie Burger King. W tym roku rozpocznie się również realizacja projektu estetyzacji Dworca Centralnego, który zakłada wyburzenie szklanych kubików i budowę antresoli w holu głównym oraz modernizację nieremontowanych dotychczas podziemnych galerii (galeria zachodnia i część galerii północnej). Planowana inwestycja dodatkowo zwiększy potencjał komercyjny całego obiektu.

– Warszawa Centralna to przykład udanej komercjalizacji dworców kolejowych. Obecnie stopień wynajęcia powierzchni w obiekcie wynosi 93 proc. – mówi Marta Zabłocka, dyrektor Departamentu Komercjalizacji w PKP S.A. – Przestrzeń handlowo-usługowa na tym dworcu zwiększy się jeszcze pod koniec roku, kiedy w hali głównej oraz remontowanych obecnie galeriach podziemnych pojawią się nowe lokale komercyjne – dodaje.

Facebooktwitterredditpinterest