Płatne parkowanie w Grodzisku

Rada Miejska w Grodzisku Mazowieckim podjęła uchwałę dotyczącą strefy płatnego parkowania w centrum miasta. Pierwsze 30 minut postoju będzie kosztować 0,50 zł.
Fot. niepelnosprawni.pl. Za pół godziny postoju w Grodzisku trzeba zapłacić 50 gr.

Brak wystarczającej ilości miejsc parkingowych to problem, który występuje w w niemal każdym większym mieście. Tak jest również w Grodzisku Mazowieckim. Podczas czerwcowej sesji grodziscy radni jednogłośnie podjęli w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania.

Gdzie trzeba będzie zapłacić za postój samochodu? W ścisłym centrum miasta: na ul. 1 Maja, Bartniaka, Kierlańczyków, Kilińskiego, Sienkiewicza, Placu Zygmunta Starego, ul. Obrońców Getta, Żwirki i Wigury, Konspiracji.

Za pierwsze 30 minut postoju trzeba zapłacić 0,50 zł, za pierwszą i każdą następną godzinę – 2 zł. Abonament miesięczny dla właścicieli sklepów i punktów usługowych wyniesie 50 zł. Osoby niepełnosprawne z ważną kartą parkingową, służby miejskie i publiczne, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, zarządcy dróg oraz kierowcy autobusów szkolnych są zwolnieni z opłat.

Opłaty parkingowe obowiązują w dni powszednie w godzinach od 6.00 do 18.00. Kara za brak ważnego biletu to 20 zł.

Część kierowców nie jest zapewne zadowolona z tego rozwiązania, trzeba jednak pamiętać o tym, że opłaty parkingowe powodują rotację aut, dzięki czemu nie ma problemów ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego w centrum i utrzymany jest porządek w mieście.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Płatne parkowanie w Grodzisku

  1. BRAK MIEJSC?!
    A KURNA BUDOWA PARKINGU POZIOMEGO ROZWIAŁA BY CAŁY PROBLEM… Po co inwestowac? Lepiej zgarniać kasę za każdy samochód w grodzisku mazowieckim :)