W nowym roku więcej kursów WKD

WKD powoli przygotowuje przyszłoroczny rozkład jazdy. W planach jest m.in. zwiększenie częstotliwości jazdy pociągów.
Fot. wkd.com.pl. Od nowego roku WKD zamierza wprowadzić do rozkładu dodatkowy pociąg.

Kolejka WKD to jeden z najpopularniejszych środków komunikacji w naszym regionie. W miarę szybko, punktualnie i bezawaryjnie można nią dotrzeć z Grodziska Mazowieckiego, Milanówka i wielu innych miejscowości do stolicy. Problem jednak polega na tym, że liczba pasażerów sukcesywnie wzrasta, a ilość kursów pociągów WKD nie jest wystarczająca, o czym świadczy tłok, zwłaszcza w godzinach szczytu. W przyszłym roku ma się to zmienić. Przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku miesięcy inwestycje – głównie zmiana napięcia sieci trakcyjnej, wymiana taboru i kompleksowy remont torowiska – mają spowodować, że liczba kursów zwiększy się.

Od nowego roku spółka zamierza uruchomić dodatkowy pociąg na stałe funkcjonujący w całorocznym rozkładzie, planowane jest także zwiększenie częstotliwości kursowania składów na trasie między Podkową Leśną a Warszawą. Przedstawiciele WKD zapewniają o chęci uruchomienia jeszcze większej liczby pociągów, wszystko jednak rozbija się o pieniądze, poza tym pod uwagę trzeba wziąć planowany remont na linii PKP nr 447 z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego.

Docelowo rozważane są dwa warianty zwiększenia kursów – z częstotliwością co 7,5 minuty w godzinach szczytu między Komorowem a Warszawą lub co dziesięć minut między Podkową Leśną a Warszawą.

Facebooktwitterredditpinterest