Deichmann i Pizza Hut w Nowej Stacji. Inwestor zakończył proces pozyskiwania finansowania na budowę galerii

Znane są już kolejne marki, które otworzą swoje lokale w galerii Nowa Stacja. To sklep z butami i akcesoriami obuwniczymi Deichmann oraz restauracja Pizza Hut. Firma ECC Real Estate zakończyła proces pozyskiwania finansowania na budowę centrum.
Fot. joho345/wikipedia.org. W galerii Nowa Stacja znajdzie się sklep Deichmann.

Deichmann – to międzynarodowa sieć sklepów obuwniczych, której placówki znajdują się w kilkudziesięciu krajach Europy, a także w Turcji oraz w Stanach Zjednoczonych. W ofercie sklepów marki, poza obuwiem, znajdują się akcesoria takie jak: torebki, paski, portfele, czapki itp. Wkrótce asortyment Deichmann będzie dostępny w pruszkowskiej galerii handlowej Nowa Stacja. Z kolei na zgłodniałych będzie czekać restauracja Pizza Hut. To jedna z najpopularniejszych na świecie sieci słynąca przede wszystkich z pizzy, ale w lokalach tej marki serwuje się również makarony, sałatki, napoje itp.

Inwestor Nowej Stacji – firma ECC Real Estate zakończył proces pozyskiwania finansowania na budowę galerii. Będzie ona współfinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Całkowite koszty budowy Nowej Stacji w Pruszkowie przekroczą 250 mln zł. Środki własne na realizację projektu pochodzą od zarządu ECC Real Estate i zaprzyjaźnionego polskiego inwestora, przy istotnym wsparciu polskiego funduszu współzarządzanego przez CVI. Kredyt w wysokości niemal 43,5 mln euro, jaki spółka celowa, będąca właścicielem Nowej Stacji, otrzymała z Banku Gospodarstwa Krajowego oznacza ostateczne zamknięcie finansowe projektu. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na finansowanie robót budowlanych, realizowanych przez firmę Karmar.

Galeria Nowa Stacja powstaje w centrum Pruszkowa na terenach po dawnej fabryce obrabiarek, niedaleko dworca kolejowego. Dzięki tej inwestycji, historyczny obszar fabryki „Mechanicy” zostanie zrewitalizowany, a mieszkańcy Pruszkowa i całego południowo-zachodniego regionu aglomeracji warszawskiej będą mieli dostęp nie tylko do szerokiej oferty handlowej i usługowej, ale także do rozrywki i aktywnego stylu życia bez konieczności wyjazdu do Warszawy. Będzie tu można znaleźć m.in. takie marki jak: H&M, Carrefour, Jysk, CCC, RTV Euro AGD, KFC, Olimp, Swiss, Yes, Vision Express, Orange, Play, Multikino, Fitness Zdrofit, Super-Pharm, Czas na Herbatę, Empik, Świat Książki, sala zabaw Fikołki, biura podróży TUI, Rainbow i Itaka. W sumie na powierzchni 27 tys. mkw. powstanie 120 lokali handlowych i usługowych. Jak zapewnia inwestor, nowoczesne kino, klub fitness, atrakcje dla dzieci oraz rozbudowana strefa gastronomiczna umożliwią przyjemne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Otwarcie galerii przewidziano na ostatni kwartał tego roku.

Przypominamy, że w związku z budową galerii Nowa Stacja, na ul. Sienkiewicza w Pruszkowie od kilku dni obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Na odcinku od ul. Staszica (na wysokości wjazdu do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej) do ul. Stalowej wprowadzono ruch jednokierunkowy. Pracami objęty będzie również chodnik, dlatego na czas ich prowadzenia wykonane zostanie utwardzenie wzdłuż drogi dla zapewnienia ruchu pieszych. Ruch samochodowy od strony dworca PKP został skierowany na ul. Stalową, która na czas objazdu również jest drogą jednokierunkową. W ramach inwestycji jest planowana budowa dwóch rond oraz nowych dróg serwisowych wzdłuż budynku galerii, co ma wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa i poprawę ruchu drogowego.

Facebooktwitterredditpinterest