Cztery wypadki w powiecie żyrardowskim. Trzy osoby ranne na autostradzie, reanimacja motocyklisty w Adamowicach

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu żyrardowskiego doszło do czterech wypadków. Jeden z nich miał miejsce na autostradzie, a dwa – na drodze krajowej nr 50.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Wiskitkach. Na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Guzów doszło do wypadku samochodu dostawczego i osobowego.

We wtorek, 17 lipca, około godziny 4.03 na 424. km autostrady A2, na wysokości Feliksowa doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie siedem osób. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które zostały opatrzone przez ratowników, a następnie zabrane do szpitala. Ruch na pasie w kierunku Warszawy był całkowicie zablokowany. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, odłączyli akumulatory w pojazdach. Po zakończeniu ponad trzygodzinnej akcji miejsce zdarzenia przekazano zarządcy drogi. W akcji brało udział 11 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Wiskitki.

W środę, 18 lipca, około godziny 14.03 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Guzów doszło do wypadku samochodu dostawczego i osobowego. W wyniku zderzenia “osobówka” znalazła się w przydrożnym rowie. Osoby podróżujące pojazdami po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego odmówiły pomocy i pozostały na miejscu zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli w autach akumulatory oraz zebrali za pomocą sorbentu rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne. W początkowej fazie zajęli się również kierowaniem ruchem, aby odblokować drogę w kierunku Wiskitek. W prawie dwugodzinnej akcji brało udział 16 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Wiskitki i OSP Guzów (więcej na temat zdarzenia można przeczytać TUTAJ).

Do najpoważniejszego wypadku doszło w piątek, 20 lipca, około godziny14.08 na ul. Styropianowej w Adamowicach, gdzie motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia najbardziej poszkodowany został kierujący motocyklem, którego reanimowała załoga karetki pogotowia, a następnie został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) do jednego z warszawskich szpitali. Strażacy w tym czasie udzielali pomocy kobiecie kierującej samochodem osobowym oraz zabezpieczyli miejsce wypadku i lądowisko dla śmigłowca. W prawie trzygodzinnych działaniach brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Mszczonów.

W sobotę, 21 lipca około godziny 16.15 w Aleksandrowie, na drodze krajowej nr 50, kierujący pojazdem terenowym z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad autem i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia i odłączyli w samochodzie akumulator. Obecni na miejscu ratownicy pogotowia po przebadaniu zabrali do szpitala córkę kierowcy. Po zakończeniu prawie godzinnych działań prowadzonych przez 16 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Guzów, miejsce zdarzenia przekazano protokołem obecnym na miejscu policjantom.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest