Ogromna inwestycja Pepsi w Mszczonowie

60 tys. mkw. – tyle ma wynieść powierzchnia magazynu, który powstaje w Mszczonowie. Inwestorem jest firma P3 dla PepsiCo.
Fot. mszczonow.pl. Budowa obiektu ma zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Na terenie gminy Mszczonów ogromnym zainteresowaniem cieszą się dwie wodne inwestycje – basen dla nurków, który jest budowany w sąsiedztwie term, oraz park wodny Suntago powstający we Wręczy. Równie dynamicznie rozwija się strefa przemysłowa. Przy ul. Logistyki ruszyła budowa magazynów międzynarodowej korporacji PepsiCo. Uroczystość otwarcia odbyła się w poniedziałek, 10 czerwca.

– To ogromne wyróżnienie nie tylko dla mnie, jako burmistrza Mszczonowa, ale i dla wszystkich pracujących na rzecz gminy Mszczonów. Państwa obecność tutaj, fakt, że inwestujecie tu swoje pieniądze oznacza, że to co robimy – robimy dobrze. Staramy się stwarzać jak najlepsze warunki inwestorom tak, aby tworzenie i prowadzenie biznesu w Mszczonowie było pełne satysfakcji i zadowolenia – powiedział podczas uroczystości burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.

Powierzchnia magazynu ma liczyć 60 tys. mkw., a zatrudnienie znajdzie tu 250 osób. Inwestycja ma być gotowa wiosną przyszłego roku. Po jej oddaniu do użytku, zostanie zamknięty magazyn Pepsi w Młochowie koło Nadarzyna.

Jak informują urzędnicy z mszczonowskiego ratusza, wszystko wskazuje również na to, że powstanie tutaj największy magazyn w Polsce. Jego powierzchnia ma wynieść 16 ha. W tej sprawie trwają rozmowy z firmą Panattoni Europe.

Facebooktwitterredditpinterest