Tragiczna śmierć w pożarze

Jedna osoba zginęła w pożarze, do którego doszło w Słabomierzu koło Radziejowic. Ustalaniem przyczyn wybuchu ognia zajmuje się policja.
Fot. ilustracyjne. LucianodeGraaf/pixabay.com. Pożar gasili strażacy z jednostki w Żyrardowie.

W poniedziałek, 17 lutego, o godzinie 11.43 do straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Słabomierzu (gmina Radziejowice). Przybyły na miejsce zdarzenia pierwszy zastęp straży zastał okopcone wnętrze pomieszczenia, na łóżku leżało ciało kobiety.

– Pożar powstał prawdopodobnie dużo wcześniej a z uwagi na szczelność budynku zgasł samoistnie z braku tlenu. Niestety znajdująca się wewnątrz kobieta nie przeżyła tego zdarzenia a wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki.

Strażacy sprawdzili jeszcze dokładnie pomieszczenia przy pomocy kamery termowizyjnej, a następnie przekazali miejsce policji, która zajęła się ustalaniem przyczyn powstania pożaru i śmierci mieszkanki. W prawie godzinnych działaniach brało udział 11 strażaków z Jednostki Ratownicz-Gaśniczej (JRG) Żyrardów pod dowództwem komendanta powiatowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Strazy Pożarnej w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest