Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie warszawskim zachodnim. 340 osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Sanepid przedstawił dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związanej z koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba jest zakażona, 76 poddano kwarantannie domowej.
Fot. iXimus/pixabay.com. Obecnie na terenie powiatu warszawskiego zachodniego nikt nie przebywa w szpitalu z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19 przedstawia się nastepująco:

Stan na dzień 22 marca 2020 godzina 13.00.

Powiat warszawski zachodni:

liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym: 340

liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 76

liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0

liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 1.

Sanepid w Ożarowie Mazowieckim apeluje: Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Źródło: PSSE Ożarów Mazowiecki

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie warszawskim zachodnim. 340 osób objętych nadzorem epidemiologicznym

  1. mam podać czy byłem w rejonie występowania korona wirusa,a skąd mam wiedzieć gdzie występuje skoro nie mogę znależć gdzie występuje