Google otworzył nowe biuro w Warszawie. Zwiększają zatrudnienie!

Międzynarodowy gigant otworzył w stolicy swoje nowe biuro, w którym powstawać będą innowacje służące m.in. mieszkankom i mieszkańcom Warszawy. W związku z rozwojem firma planuje też znacząco zwiększyć zatrudnienie, przyciągając do miasta talenty technologiczne z całego świata.
Fot. um.warszawa.pl. Google – to kolejny potentat, który postanowił zainwestować w Warszawie.

Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud zlokalizowane jest w biurowcu The Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego. Będzie to największe europejskie centrum rozwijające technologie chmury obliczeniowej Google. To kolejna inwestycja firmy w Warszawie. W kwietniu tego roku uruchomiona została „Google Cloud”, która zapewnia polskim przedsiębiorcom dostęp do technologii chmury obliczeniowej – takiej samej, do której dostęp mają firmy w USA, Singapurze, Japonii, czy Szwajcarii.

– Otwarcie nowego Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie to przykład inicjatywy, która przyczynia się do budowy gospodarki opartej na wiedzy oraz wpływa na rozwój gospodarczy naszej metropolii. Pozwala też skutecznie konkurować z innymi miastami Europy i świata o miano lidera. Lidera, który przyciąga do siebie inwestycje, kapitał oraz talenty i z którym warto związać się na dłużej – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Centralna lokalizacja w Europie Środkowo-Wschodniej, konkurencyjny rynek pracy, zróżnicowana oferta biurowa a przede wszystkim wysoka jakość życia w stolicy – to tylko niektóre zalety Warszawy, miasta przyjaznego dla rozwoju nowych idei i innowacyjnych pomysłów. Stolica od lat utrzymuje swoją pozycję miasta atrakcyjnego dla globalnych biznesów. Zainwestowali tu już m.in. Goldman Sachs, BNP Paribas czy JP Morgan, a obecnie już ponad 30 firm z listy Fortune Global 500 posiada w stolicy swoje centra usług dla biznesu.

Obecni na miejscu inwestorzy podkreślają, że Warszawa jest nie tylko miejscem w którym warto zlokalizować siedzibę ze względu na położenie, ale przede wszystkim ze względu na cały istniejący na miejscu ekosystem innowacji, czyli międzynarodowe firmy, perspektywiczne start-upy, bardzo dobre uczelnie, dostęp do puli talentów, instytucji wsparcia, akceleratorów czy funduszy.

Warszawa to również dynamicznie rozwijający się rynek ekspertów i specjalistów w zakresie IT. Miasto posiada doskonałą bazę akademicką oraz niemal każdy możliwy kierunek studiów pożądany przez sektor IT. Lokalny rynek pracy specjalistów IT jest zdominowany przez ludzi młodych, przede wszystkim pomiędzy 26. a 40. rokiem życia. Aż 79 proc. pracowników tego sektora posiada wykształcenie wyższe, a 98 proc. posługuje się językiem angielskim przynajmniej na poziomie komunikatywnym.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwitterredditpinterest