Kampinos: Pijana matka opiekowała się trójką dzieci

22-letnia mieszkanka Kampinosu miała dwa promile alkoholu we krwi, gdy pod jej opieką znajdowała się trójka dzieci. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia.
Pijana matka opiekowała się trójką dzieci
Fot. Stock Kobiecie grozi teraz kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Około godz. 9.30 do dyżurnego komendy w Starych Babicach zatelefonował mieszkaniec kampinoskiej gminy. Według jego zgłoszenia, z jednej z posesji dochodzić miały odgłosy płaczu dziecka. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Kampinosie. Drzwi do mieszkania były zamknięte. Znajdująca się w środku kobieta nie chciała wpuścić policjantów. Dopiero po namowach uchyliła okno, przez które funkcjonariusze natychmiast weszli do mieszkania. Od 22-letniej kobiety mundurowi wyczuli woń alkoholu. Razem z nią w mieszkaniu znajdowało się troje jej dzieci, z których najstarsze miało cztery lata, a najmłodsze miesiąc.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. Matka miała dwa promile alkoholu w organizmie. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia dzieci. O sytuacji rodzinnej został powiadomiony również pracownik socjalny. Niemowlęciem oraz starszymi dziećmi do czasu wytrzeźwienia matki zaopiekował się ojciec, który w tym czasie wrócił do domu.

Policjanci interwencję zakończyli zatrzymaniem matki do wytrzeźwienia. Kobieta usłyszała już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dzieci. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Policjanci o zaistniałej sytuacji powiadomili również sąd rodzinny.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest