Policjanci uratowali z pożaru małżeństwo

Dzięki błyskawicznej reakcji jednego z mieszkańców Błonia oraz pomocy policjantów udało się uratować parę małżonków. W ich mieszkaniu wybuchł pożar.
Policjanci uratowali z pożaru małżeństwo
Fot. kppsbabice.policja.waw.pl Mł. asp. Sebastian Topolewski i asp. szt. Marcin Wareluk błyskawicznie ruszyli na pomoc i sami ulegli zaczadzeniu.

Do zdarzenia doszło w środę, 17 lutego. Tego dnia, około godz. 13.00 do komisariatu w Błoniu przybiegł mężczyzna, który poinformował, że z jednego z mieszkań pobliskiego bloku wydobywa się dym. Na miejsce natychmiast pobiegli dzielnicowi – mł. asp. Sebastian Topolewski i asp. szt. Marcin Wareluk. W tym czasie dyżurny zaalarmował pozostałe służby ratunkowe – straż pożarną i pogotowie.

Policjanci, którzy ruszyli na pomoc już na klatce schodowej zauważyli duże zadymienie. Pomimo to weszli do mieszkania, gdzie znajdowało się małżeństwo. Policjanci natychmiast wyprowadzili poszkodowanych na zewnątrz budynku. W tym czasie na miejsce dojechały już służby ratunkowe. Para z objawami zatrucia tlenkiem węgla została przewieziona do szpitala. Pomoc została udzielona również samym mundurowym, którzy też ulegli zaczadzeniu.

Jak podkreśla oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach Ewelina Gromek-Oćwieja, tylko dzięki błyskawicznej reakcji świadka oraz policjantów, którzy nie zważając na swoje bezpieczeństwo udzielili pomocy małżeństwu, nie doszło do tragedii.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest